Garmin představuje BaseCamp™: nový program pro plánování outdoorových aktivit

Garmin BaseCamp Lipno 3D

Společnost Garmin představila nový softwarový nástroj BaseCamp vhodný pro plánování a zobrazování outdoorových aktivit nad podrobnou digitální mapou.

Program BaseCamp přináší řadu nových funkcí pro uživatele outdoorových navigací. Na rozdíl od programu MapSource, který je používán v současnosti, přináší BaseCamp možnost zobrazení mapy na PC v 2D i 3D náhledu, umožňuje natáčení mapy na PC nejen k severu, ale i do osatních světových stran, samozřejmostí je možnost plánování bodů, tras a prošlých tras a jejich přenos mezi GPS a PC. Program BaseCamp podporuje zobrazení výškových profilů prošlých nebo naplánovaných tras pro určení náročnosti výletu.

Aplikace BaseCamp podporuje tzv. „geotagging“ uživatelských fotografií (přiřazení GPS souřadnic k fotografiím pořízeným běžným digitálním fotoaparátem) včetně možnosti otevření fotografie jednoduchým kliknutím na konkrétní místo v mapě. Data z GPS přijímače je z proramu BaseCamp možné jednoduše zobrazit v programu Google Earth.  Užitečné funkce najdou v programu BaseCamp také hráči Geocachingu, nové prostředí podporuje zobrazení všech informací prezentovaných na www.geocaching.com

BaseCamp je kompatibilní s počítači PC a Mac.  Od začátku 2. čtvrtletí 2009 budou v prostředí BaseCamp jako první dostupné turistické mapy Austrálie a USA, pro uživatele starších verzí těchto map bude program BaseCamp volně na stažení na www.garmin.com . Pro informace o uvedených turistických mapách v češtině, včetně cen navštivte http://www.garmin.cz .

Zasílat novinky a akce

aktualizace mapregistrace produktu