Update map Evropy z edice City Navigator

Drtivá většina navigačních přístrojů Garmin obsahuje předehranou mapu Evropy z edice City Navigator NT. Tyto mapy se pravidelně, obvykle 4x ročně doplňují/aktualizují o nové skutečnosti, které na území Evropy nastaly. Mezi tyto skutečnosti patří například: nově vybudované komunikace, změny v dopravním značení, novou zástavbu měst a obcí, změny v databázi bodů zájmu (kina, divadla, restaurace...), změny v rychlostním omezení nebo rozšíření mapového pokrytí o země, které dosud v mapě Evropy nebyly zmapovány (Ukrajina, Bělorusko, Rumunsko, Turecko...). Zdrojem dat jsou navigační mapy společnosti NAVTEQ, která je považována za prémiového dodavatele navigačních map.

záruka aktualních mapJelikož zákazník není schopen ovlivnit, jak dlouho trvá cesta od výroby navigačního přístroje až po jeho zakoupení a po tuto dobu může dojít k zastarání navigační mapy, nabízí společnost Garmin možnost bezplatné aktualizace navigačních map během prvních 60 dní od prvního použití navigace. Tato záruka aktuálnosti mapových podkladů se nazývá nüMaps Guarantee. nüMaps Guarantee umožňuje u nové navigace zcela zdarma 1x během 60 dní od prvního spuštění vaší navigace aktualizovat předehrané mapy v navigaci na nejaktuálnější verzi. Pokud zákazník nevyužije bezplatné aktualizace během prvních 60 dnů, ztratí na bezplatnou aktualizaci nárok.

Pokud chcete aktualizovat vaše mapové Licence na doživotní aktualizaci map Evropypodklady po uplynutí této doby, můžete zakoupit jednorázovou aktualizaci map Evropy z edice CN nüMaps ONEtime nebo aktualizaci nüMaps Lifetime , která vám umožní aktualizaci vašich map zcela unikátně po celou dobu životnosti přístroje. Licence na doživotní aktualizaci map je unikátní službou poskytovanou značkou Garmin. Výhodou navigací s doživotní aktualizací map je skutečnost, že tyto navigace ztrácí svoji cenu mnohem pomaleji, než běžné navigační přístroje. I po několika letech používání si navigace Garmin LIfetime díky přístupu k aktuálním mapám drží svoji cenu.

Z těchto podmínek se vymyká speciální řada navigačních přístrojů Garmin Lifetime nabízí bezplatný přístup ke všem aktualizacím mapy, ke které se služba LIfetime vztahuje, po celou dobu fungování navigace (navigační přístroje Garmin Lifetime v ceně již obsahují výše uvedenou licenci na doživotní aktualizaci map nüMaps Lifetime ).

Jak aktualizovat mapy?

Přístroje Garmin mohou obsahovat více různých mapových podkladů. Níže je uveden postup aktualizace navigační mapy Evropy, která je nejběžnější mapou používanou pro účely automobilové navigace.

Navigační mapy Evropy předehrané v paměti navigace od výrobce

Pokrytí mapy Evropy verze 2010.10Mapy Evropy (případně Ameriky) předehrané od výrobce v paměti navigačního přístroje se nazývají City Navigator NT Europe (případně North America). V menu vaší navigace můžete před aktualizací zkontrolovat, zda přístroj tuto mapu obsahuje. Ve většině autonavigací tuto informaci naleznete v menu: Nástroje – Nastavení – Mapa – Map. Info. Tuto mapu obsahují především automobilové navigace Garmin. Oststní (turistické nebo fitness) navigace mohou s touto mapou pracovat, ale obvykle není předinstalována v paměti a dokupuje se samostatně na datových kartách nebo DVD.

Pokud jste se ujistili, že ve vaší navigaci je obsažena mapa edice CityNavigator NT, můžete mapu aktualizovat podle tohoto postupu:

1) Podmínkou je registrace na stránkách výrobce https://my.garmin.com. Zde si uživatel nejprve vytvoří vlastní účet, zadá si uživatelské jméno a heslo a svůj funkční e-mail.
2) Do založeného účtu se přihlašte (při vytváření nového budete přihlášeni automaticky).
3) Objeví se úvodní obrazovka vašho účtu. Klikněte na položku "Zobrazit všechny zaregistrované produkty“. Zde vidíte všechny své zaregistrované produkty ve Vašem účtu. Pokud zde žádný přístroj ještě není, je potřeba provést jeho registraci.
4) Klikněte na "Zaregistrujte".
5) Vyberte odpovídající kategorii produktu.
6) Připojte přístroj k PC a vyplňte "Sériové číslo (= výrobní číslo) přístroje" Jestliže nevíte kde ho najdete, klikněte na "Kde najdu sériové číslo?"
7) Klikněte na "Odeslat".
8) Nyní proběhne hledání připojeného přístroje. Pokud nebude přístroj nalezen bude Vám nabídnut ke stažení SW "Communicator Plugin". Tento doplněk se instaluje do Vašeho internetového prohlížeče a obstarává komunikaci s připojeným přístrojem. Je možné, že budete vyzváni k zavření všech oken internetového prohlížeče. Poté bude potřeba se opět přihlásit do Vašeho účtu a opakovat kroky od bodu 2.
9) Po správné instalaci doplňku se objeví informace, že je zařízení připojeno. Pokud bude v přístroji nalezen starý firmware (pozor nejde o mapy!) bude Vám nabídnuta aktualizace. Potvrdíte podmínky a zvolíte stáhnout do zařízení. Po ukončení stahování přístroj odpojte, proběhne automatická aktualizace – počkejte až se objeví úvodní obrazovka (Kam Vést...). Potom přístroj opět připojte a zvolte "Najít zařízení"
10) Další
11) Vyplňte požadované údaje a dejte "Další".
12) Nyní máte registraci zařízení hotovou.
13) Pokud je přístroj používán kratší dobu než 60 dní, bude Vám nabídnuta aktualizace mapy výrobce zdarma, pokud ne, je aktualizaci možné provést pouze placenou  formou
14) Aktualizace zdarma Vám nabídne stažení aktualizačního souboru (momentálně cca 3GB soubor) nebo zaslání aktualizačního DVD. Velice doporučujeme stažení souboru. Po stažení stačí tento soubor pouze spustit a proběhne automaticky instalace do PC a poté do přístroje. V průběhu aktualizace budete vyzváni k zadání "Product code" který se Vám automaticky vygeneroval a můžete ho najít v "moje mapy", v detailech map.
15) Pokud nebyla nabídnuta aktualizace zdarma, lze ji zakoupit ve 2 variantách:

nümaps Onetime - jednorázová aktualizace, ke stažení přímo na internetu od výrobce přes Váš účet (platba kartou) nebo  jako produkt na našem eshopu nüMaps ONEtime nebo u našich prodejců.

nümaps Lifetime – doživotní aktualizace – přímo na internetu od výrobce přes Váš účet (platba kartou) nebo  jakoprodukt na našem eshopu nüMaps Lifetime nebo u našich prodejců.

Navigační přístroje Garmin LIfetime nabízí po celou dobu fungování automaticky bezplatný přístup ke všem nově vydaným mapám, ke kterým se licence Lifetime vztahuje (obvykle k mapě celé Evropy - CityNavigator NT Europe).

Vámi vybrané produkty k zakoupení
0
Produkty vložené k porovnání
0
Chcete pomoci? Položte nám dotaz!