Update map ČR

Jak aktualizovat mapy?

Přístroje Garmin mohou obsahovat více různých mapových podkladů. Před samotnou aktualizací doporučujeme zjistit, které mapy lze pro Vaše zařízení aktualizovat.

Mapy Topo Czech, Atlas Czech a AERO CZ/SK/H.

Zde se jedná o mapy dohrávané do přístroje pomocí programu MapSource. Nejčastěji se jedná o mapy se spec. zaměřením (turistika, letecké...), nebo jde o mapy oblastí, které nejsou v mapě od výrobce Garmin ještě dostatečně podrobné. V ČR se jedná nejčastěji o edice Atlas Czech a Topo Czech.

Nejprve je potřeba zjistit, zda jste majitelem licence k některé z těchto map. To zjistíte z balení přístroje – součástí je registrační kód mapy (12timístný kód) nalepený uvnitř krabice nebo na obalu instalačního CD k mapě. Pokud tuto nálepku nemůžete nalézt, můžete se pokusit přihlásit do registrace na adrese: http://unlock.garmin.cz. Zde zadáte výrobní číslo vašeho přístroje a pokud jste již registrováni, objeví se Vaše registrační údaje. Pokud ani poté licenci nebudete moci nalézt, jste pravděpodobně majitelem přístroje, který nepochází z dealerské sítě firmy Picodas. Poté budete muset zakoupit plnou verzi mapy.

Jestliže tedy jste majitelem licence k mapám ČR, postupujte následovně:

1) Pokud registraci mapy máte provedenou v ochrané lhůtě (určeno podle produktu) – tzn. že máte nárok na bezplatnou aktualizaci, která se Vám provede po potvrzení této volby ve Vaší registraci na http://unlock.garmin.cz. Zde si zároveň na kliknete na odkaz ke stažení novější verze mapy.  Pokud je registrace provedena před ochrannou lhůtou, musíte si pro aktualizaci mapy zakoupit novou licenci s CD (určenou pro upgrade mapy). K dostání v naší prodejní síti. Na tomto CD je nový registrační kód, který zadáte na adrese http://unlock.garmin.cz. Systém Vás poté vyzve k zadání původního reg. kódu (kód z předchozí verze). Po jeho zadání se vygeneruje odemykací kód k nové verzi.
2) Stažený soubor nebo CD spustíte – proběhne instalace mapy do PC, zároveň se s tímto provede instalace programu MapSource.
3) Po instalaci nové mapy a spuštění programu MapSource se objeví hláška o zamčených mapách. Mapy je potřeba v PC odemknout pomocí správných kódů, které jste si vytvořil v bodě 1).

4) Pokud se Vám objevil program "Správce mapových produktů" zvolte v záhlaví tohoto produktu "Odemknou regiony". Zde klikněte na položku "Přidat". Vložte kód k nové mapě (25ti místný). Takto je nutno odemknout každou mapu zvlášť.  Pokud se vám objevila aplikace "Unlock Wizard" proveďte si aktualizaci programu MapSource, ke stažení zde: http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=209 a spusťte program znovu.

5) Nyní již můžete v programu MapSource vybrat aktualizované mapy a odeslat je do Vašeho zařízení Garmin.

20.10.2009  |  Update map ČR

Vámi vybrané produkty k zakoupení
0
Produkty vložené k porovnání
0
Chcete pomoci? Položte nám dotaz!