bedeedf8e8b7932dff42d88c3af37dd7-19218-122561bd5a9f9bb389ac9cbcc5d3f0eeefccjpg.jpg
Již nevyráběné

Garmin nuvi 255W

Spolehlivá a velice jednoduchá navigace s širokoúhlým 4,3" dotykovým displejem. Přehledné menu a zobrazení mapy a navigačních informací. Až 4 hod. výdrž v případě provozu na baterie. Obsahuje navigační mapy 44 zemí Evropy a turistickou mapu ČR 1:25 000.
Kód
010-00718-21
Záruka
24 měsíců

Přehled

Popis

Pokud jste příznivci technických vymožeností, pokud Vám nastavení a ovládání libovolné elektroniky nedělá problém, pak už dále nečtěte. Navigace Nüvi 255W je určena pro ty, kteří chtějí jednoduchý a spolehlivý přístroj. Ve specifikacích Nüvi 255W budete marně hledat MP3 přehrávač, Bluetooth hands free, FM transmitter. Nüvi 255W je jednoduchou navigací, která neobsahuje nadbytečné funkce. To, co jistě oceníte, je velice jednoduché ovládání a dostupná on-line nápověda přímo na jejím displeji.
Model Nüvi 255W je určen do automobilu. Díky kompaktním rozměrům a dostatečné výdrži na baterie je ale použitelný i pro kratší výlety do přírody. Pro plnohodnotné využití navigace mimo automobil je v balení Nüvi 255W obsažena turistická mapa ČR, která obsahuje podrobné navigační mapy nejen s plným zákresem uliční a silniční sítě ČR, ale i s turistickými detaily mimo silniční síť, včetně barevně značených turistických tras a cyklotras.

Nüvi 255W je navigací nejnižší cenové kategorie. Na rozdíl od svých (často dražších) konkurentů však používá vysoce jasný dotykový displej s velmi dobrou čitelností za slunečného počasí, u kterého oceníte jeho velikost. Navigace je pro větší přehlednost vybavena širokoúhlým displejem. V porovnání s dokonalejšími navigacemi řady Nüvi nemá Nüvi 255W nijak omezené navigační funkce a stejně jako ostatní navigace značky Garmin je kompatibilní s automobilovými, námořními, leteckými nebo turistickými mapami.

Nüvi 255W má i přes relativně velký displej překvapivě malé rozměry, díky kterým se bez potíží vejde do kapsy saka nebo do dámské kabelky. Při nošení v kapse je možné uzamknout displej přístroje, aby nedošlo k náhodné změně nastavení nebo spuštění nechtěné funkce. Pro použití na kole nabo na motocyklu (pozor, Nüvi 255W není odolné vůči vodě a nárazům) je na dokoupení k dispozici řada speciálních stojánků.

Pro bezpečnější pohyb po silnicích je možné dohrát do vnitřní paměti Nüvi 255W databázi policejních radarů, kamer, často měřených úseků a úseků s omezením rychlosti. Zdroj dat může být www.poi.cz, kde je k dispozici pravidelná aktualizace údajů samotnými uživateli.

U Nüvi 255W jistě oceníte velice dobrou čitelnost údajů na navigačním displeji. Všechna zobrazená číselná data jsou dostatečně velká se snadnou čitelností během jízdy. V dolním řádku se zobrazuje čas příjezdu do cíle a aktuální rychlost. V levém horním rohu je zobrazena podoba následující křižovatky a směr jejího projetí, současně i zmenšující se vzdálenost k této křižovatce. Navigace nabízí 2D nebo 3D zobrazení mapy, během navigace se mapa s přiblížením ke křižovatce plynule zvětšuje, navigační informace (průjezdy přes křižovatky) jsou zobrazeny výraznou šipkou přímo v navigační mapě. Dále je na displeji informace o aktuální povolené rychlosti.

Přístroj se v automobilu upevňuje na čelní sklo nebo na palubní desku automobilu. V ceně je zahrnut lehký, elegantní stojánek (ne husí krk) s možností velice jednoduchého a pevného držení přístroje. Stojánek v automobilu umožňuje velice variabilní nastavení pozorovacího úhlu. V případě opuštění vozu je snadné demontovat samotnou navigaci nebo celý stojánek.

Ovládání, hlasová navigace a podrobná dokumentace jsou standardně k dispozici v českém jazyce.

Hlavní přednosti navigace Nüvi 255W:

 • jasný širokoúhlý displej 16:9 s úhlopříčkou 11 cm
 • navigační mapy 44 zemí Evropy v ceně
 • navíc v ceně uliční a turistická mapa ČR, databáze popisných čísel
 • velmi jednoduché ovládání
 • kompaktní rozměry, dostatečná výdrž na baterie
 • kompatibilita s automobilovými, turistickými, námořními nebo leteckými mapami
 • dostupná cena
 • kompatibilita s RDS TMC přijímačem dopravních informací
 • vylepšené uživatelské rozhraní během navigace
 • fotonavigace - po přiřazení souřadnic k fotografiím lze navigovat dle těchto fotografií


Před zakoupením je dobré vědět:

 • na rozdíl od vyšších autonavigačních řad (Nüvi 7xx., Nuvi 1690) není Nüvi 255W napájen ze stojánku, ale napájecí kabel je připojen přímo do přístroje
 • pokud chcete navigaci používat především v automobilu a nevyhovuje Vám příliš silniční mapa Atlas Czech, můžete si zdarma nainstalovat přiloženou turistickou mapu Topo Czech
 • pokud budete Nüvi používat pro výlety do přírody, pamatujte, že přístroj nemá zvýšenou odolnost proti pádu na zem, voděodolnost


Záruka nejnovějších map - po zakoupení přístroje a provedení registrace nejpozději do 60 dní na my.garmin.com vám bude nabídnuta aktualizace instalované mapy 44 zemí Evropy CityNavigator nuMaps Guarantee.

Obsah balení

 • navigační přístroj nüvi® 255W
 • registrační kód map
 • držák s přísavkou
 • napájecí kabel (CL)
 • samolepící disk na přístrojovou desku
 • návod k použití

Parametry

Parametry produktu

Baterie - typ: dobíjecí Li-Ion
Baterie - výdrž: do 4 hod.
Displej - rozlišení, ŠxV: 480 x 272 pix.
Displej - typ: barevný TFT
Displej - úhlopříčka, vel. š. x v.: 9.7 x 5.7 cm
Dotykový displej: Ano
Hmotnost: 173 g
Rozměry zařízení, ŠxVxH: 12.2 x 7.4 x 2 cm
Sluchátkový audio výstup: Ne
Voděodolnost: Ne

Mapy a paměti

Basemapa: Ano
Další mapy v dodávce: Atlas Czech + TOPO Czech
Mapy předinstalované: CityNavigator Europe
Možnost dohrání map: Ano
Slot/y pro paměťovou/é kartu/y: SD
Vestavěná paměť: 2 GB
Waypointy/oblíbené/pozice: 1000

Vlastnosti produktu

3D zobrazení budov: Ne
FM vysílač: Ne
Hlasové ovládání přístroje: Ne
Možnost změny zobrazení mapy: Ano
Světový čas, konvertor měny a jednotek: Ano
Výběr klávesnice (Qwerty/ABC): Ano

Navigační funkce

Asistent řazení do jízdních pruhů: Ne
Automatický přepočet trasy: Ano
Dopravní inf. - GTM™ (přijímač v dodávce): Ne
Dopravní inf. - RDS-TMC (kompatibilní): Ano
Fotonavigace: Ano
Hlasová navigace v automobilu (v češtině): Ano
Kde se nacházím?: Ano
Možnost přidat body zájmu: Ano
Nastavení omezení na trase (objíždka): Ano
Nastavení výpočtu trasy: Ano
Trasy (naplánované/počet): 0

Spojení/připojení/propojení

Bezdrátové připojení Bluetooth®: Ne
Connect IQ™ (kompatibilita s PC, MAC, mobile app): Ne
Možnost dálkově ovládat z jiného zařízení/přístroje: Ne
PC propojení: USB
Propojitelnost s Garmin BC 30 (bezdrátová zadní kamera): Ne
Propojitelnost s Garmin BC 20 (bezdrátová zadní kamera): Ne

Video

Prohlížeč obrázků: Ano

Audio

MP3 přehrávač: Ne
Přehrávač zvuk. knih: Ne