c7896d7fc730864441f322cd01c18a9f-27549-787038d5ef74b92de0025e0a30d21d4714152jpg.jpg
Již nevyráběné

Garmin inReach Explorer+

Kód
010-01735-11
Záruka
24 měsíců

Další barevné varianty

Další varianty produktu

Přehled

Popis

Mapová GPS navigace se satelitní komunikací.

Garmin inReach SE+ a Garmin inReach Explorer+ jsou dvě nové outdoorvé GPS navigace americké značky Garmin, která je vedoucím světovým výrobcem tohoto druhu navigací. V případě inReach Garmin vůbec poprvé uvádí na trh outdoorovou GPS navigaci s vestavěným satelitním komunikátorem. Komunikátor využívá satelitní sítě Iridium a omožňuje prostřednictvím této sítě odesílat a přijímat textové zprávy z jakéhokoliv místa na Zemi. Garmin inReach vás proto nejen bezpečně navede do cíle a zpět domů, ale v případě nenadálých událostí umožní spojení s blízkými nebo s globální záchrannou službou GEOS.Satelitní komunikátor patří k novým a jistě nejzajímavějším funkcím přístrojů inReach. Komunikuje prosřednictvím sítě satelitních telefonů Iridium a poskytuje 100% pokrytí povrchu Země. Co všechno inReach dokáže? InReach je možné propojit s chytrým mobilním telefonem a odesílat a přijímat nejen zprávy z inReach na běžný mobilní telefon a naopak, samozřejmostí je i posílání zpráv na libovolný email nebo komunikace mezi inReach zařízeními navzájem. Uživatelé inReach mohou se svými blízkými na dálku sdílet svoji aktuální pozici a i historii pohybu, který při své cestě podnikli. V terénu je možné ukládat pozice, jako v případě běžných outdoorových GPS navigací, pozice se ale u inReach ukládá nejen v zařízení, ale i na globálním serveru, kde se zálohuje a může být k dispozici pro další okruh uživatelů. Pro své uživatele má inReach k dispozici SOS volání s propojením na globální záchrannou službu GEOS, která je schopna komunikovat česky a poskytnout pomoc na většině míst naší planety. Satelitní komunikace pomocí inReach je obousměrná, zprávy je možné přijímat i odesílat a u odeslaných zpráv je k dispozici i potvrzení o přijetí zprávy. Pokud aktivujete SOS volání, máte u inReach jistotu, že vaše zpráva byla doručena na spávné místo - služba GEOS se s vámi prostřednictvím inReach spojí a postupně vás i vaše blízké informuje vás o průběhu záchrannné akce.

Pro komunikaci využívá inReach satelitní sítě Iridium, jejíž signál pokrývá 100% povrchu Země. Síť Iridium využívá 60 komunikačních družic a je nejspolehlivější satelitní komunikační sítí současnosti. Využití satelitní komunikace je spojeno s měsíčním nebo ročním tarifem. Ceny a možnosti dostupných tarifů jsou k dispozici zde.K dispozici jsou dva modely: Garmin inReach SE+ a Garmin inReach Explorer+. Oba mají k dispozici vysocecitlivý GPS přiímač a poskytují základní navigační funkce, lokalizaci nebo sledování trasy uživatele on-line. Model Garmin inReach Explorer+ nabízí navíc navigaci nad podrobnou mapou, obsahuje předehranou TOPO mapu Evropy, vestavěný barometrický výškoměr a elektromagnetický náměrový kompas.

V případě propojení inReach s kompatibilním chytrým telefonem mají uživatelé k dispozici bezplatnou mobilní aplikaci Earthmate s přístupem k široké škále podrobných map a satelitních snímků. K dispozici je také předpověď počasí a cloudové služby s možností plánování a zálohování trasových dat.

Na jedno nabití je inReach schopen fungovat až 100 hodin v režimu souvislého sledování nebo až 30 dní v úsporném režimu. Podobně jako ostatní outdoorové zařízení Garmin, i inReach nabízí odolnou konstrukci a odolnost proti vodě dle standardu IPX7 (ponoření do hloubky 1 metr po dobu 30 minut).

Navigace Garmin inReach používají svůj vlastní formát mapových dat a nejsou kompatibilní s běžnými mapami formátu Garmin IMG používanými v běžných outdoorových, automobilových nebo námořních produktech značky Garmin.

Ceny a programy satelitních tarifů zde.

Obsah baleníKe stažení

Příslušenství

Stojánky a držáky
Na kolo
Na loď
Klipy, poutka
AC/DC Adaptéry
Datové kabely
Do auta
Řemínky
Jiné
Související zboží