Garmin GPSMAP 922xs Plus bez sonarové sondy, 8pin

• námořní mapový plotter s dotykovým displejem 9" (22,8 cm) • podpora námořních map BlueChart g2 Vision HD • automatická navigace na moři • podpora NMEA 2000, možnost rozšíření o radar • české menu
Kód
010-02321-02
Záruka
24 měsíců
Dostupnost
skladem (Praha 6)
Cena
40 990,- Kč s DPH

Porovnat
Garmin GPSMAP 922xs Plus bez sonarové sondy, 8pin
40 990,- Kč

Přehled

Popis

Garmin GPSMAP 922xs je kombinací mapového GPS plotteru a sonaru


Mapové GPS plottery řady GPSMAP uspokojí i náročnější jachtaře. Kromě spojení funkcí sonaru, mapového plotteru a GPS navigace, nabízí WiFi propojení s nositelnou elektronikou, jako jsou tablety nebo chytré telefony. Pomocí nich je možné nahrávat dění pod vodou, nejen u běžných sonarových zobrazení jako je tradiční sonar, ClearVu a SideVu, ale i u živého Panoptix sonaru. Sonary GPSMAP je možné propojit mezi sebou a navzájem sdílet obraz na více displejích, je možné rozšíření o autopilota, námořní radar, připojit videokameru nebo audio vybavení značky FUSION.


 • Displej: 9", barevný, rozlišení 1024x600, dobře čitelný na přímém slunci
 • Dotykové ovládání
 • Obsahuje základní mapu; kompatibilní s podrobnými námořními mapami BlueChart® g3 a BlueChart® g3 Vision
 • Možnost ukládání míst na vodní ploše (vnadění, pařezy, zlomy) s možností zpětné navigace
 • 2x slot na microSD karty (max. 32 GB)
 • Ovládání v českém jazyce

hero


Plotter je vybaven WiFi bezdrátovým přenosem, pomocí kterého je možné jej propojit s tablety nebo chytrými telefony a na dálku sdílet ovládání nebo i zobrazení navigačních údajů, včetně podrobných námořních map. Pokud se vám zdá plánování trasy na displeji plotteru složité, můžete místo plotteru pohodlně použít své mobilní zařízení, data se přitom okamžitě synchronizují a ukládají současně v paměti mapového plotteru. Kromě WiFi najdete v plotteru ANT+ bezdrátový přenos, pomocí kterého je možné plotter propojit s chytrými jachtařskými hodinkami Garmin Quatix, které vám důležité údaje o plavbě zobrazí nepřetržitě, přímo na vašem zápěstí. Pomocí ANT+ bezdrátového signálu je k plotteru možné připojit také bezdrátové čidlo pro měření směru a síly větru nebo menší displej pro montáž na stěžeň nebo ke kormidlu.


intro1  intro2


Vestavěný sonar umožňuje k plotteru připojit jednoduché i sofistikované sonarové sondy. Sondy s technologií SideView nebo DownView poskytnou fotorealistický pohled na dno pod vámi. Cenově náročnější sondy řady Panoptix nabízí dokonce i dopředný nebo boční sonar. Případné další rozšíření plotteru o námořní radar, autopilot, AIS nebo námořní kameru je samozřejmě možné.


Tradiční sonarové zobrazení hloubky pod lodí, profilu dna ve směru plavby lodi a základních informacích o objektech ve vodním sloupci pod lodí s možností zobrazení ryb formou symbolů.


ClearVu sonarové zobrazení poskytuje fotorealistický náhled na objekty ve vodním sloupci a především objeky blízko dna, jako jsou rostliny, pařezy a objekty na dně.


SideVu (jen s GCV modulem) sonarové zobrazení s půdorysným fotorealistickým zobrazením dna na levé a pravé straně od dráhy plavby. Tmavý pruh uprostřed znázorňuje vodní sloupec, ve kterém je možné vidět objekty nade dnem.


Panoptix LiveScope Pod označením Panoptix nabízí značka Garmin unikátní sonary s živým obrazem dění pod nebo před lodí. Panoptix sonar je k dispozici v různých provedeních sond, které mohou nabízet různé pohledy a zobrazení: pohled dolů, pohled dopředu a panoramatické dopředné zobrazení.


Funkce QuickDraw pro automatické mapování dnaFunkce QuickDraw je shopna na základě plavby se zapnutým sonarem automaticky mapovat dno a data ve své paměti zaznamenat. Již během první plavby na neznámé vodní ploše se okolo vaší pozice a okolo projeté trasy začnou vykreslovat zmapované linie na dně, které mají stejnou hloubku (hloubnice). Při každé další plavbě se mapa postupně zpřesňuje a zahušťuje. Ukázka podobně vytvořené mapy je patrná na obrázku vlevo (ukázka je z mapového sonaru echoMAP, který navíc obsahuje podrobné mapy břehu a pevniny). Ukázka zmapování zátoky na vodní nádrži Orlík.


S takto vytvořenou podrobnou mapou hloubnic se můžete při rybaření mnohem lépe orientovat a lovit ryby na nových místech s potenciálním výskytem ryb (například místa s náhlou změnou hloubky).


Active CaptainDíky vestavěné WiFi je zde možnost propojení přístroje s aplikací Garmin Active Captain a nahrávání QuickDraw map, aktualizací a zobrazení notifikací z telefonu.

Bluechart G3 VisionNová Edice BlueChart® G3 VISION™ zobrazuje v 3D módu (nad i pod hladinou vody), obsahuje užitečné Auto navádění na detailních podkladech ve vysokém rozlišení a na leteckých snímcích přístavů, marín, námořních drah, navigačních značení a dalších bodů zájmu (POI). Vedle podrobnějšího zákresu oblastí pobřeží a přístavů (na moři), má i výšší podrobnost zákresu oblastí pobřeží na pevnině s body zájmu (POI). Mapa poskytuje perspektívní pohled nad mapou při navigaci a společně s rozšířeným obsahem je propracovaným produktem námořní navigace.
 • Spotřeba: 1,5A/12V
 • Max. dosažitelná hloubka: až 1524m při 1kW - záleží na typu a kvalitě vody
 • Rozměry: 25.6 x 16.2 x 5.2 cm
 • Hmotnost: 1,14 kg

Srovnávací tabulka plotterů řady GPSMAP:


porovnání


GPS: Integrovaný GPS přijímač umožňuje ukládat pozice (vnadění, zlomy na dně, pařezy...) do paměti a navigovat se zpět na tato místa. QuickDraw: Funkce umí automaticky mapovat dno a na displeji vykreslovat mapu hloubek. S více průjezdy se mapy zpřesňují. WiFi: Možnost propojení sonaru s aplikací Garmin Active Captain a nahrávání QuickDraw map, aktualizací a zobrazení notifikací z telefonu. CHIRP: Sonar/sonda vysílá ke dnu ne jednu, ale balíček více frekvencí, pomocí nichž dosahuje přesnějšího a podrobnějšího zobrazení. Dokovací stojánek: Kabely jsou upevněné ve stojánku a při instalaci/demontáži není potřeba snímat nebo připojovat kabely. Se sonarem je jednodušší manipulace. MicroSD: Sonar má slot na microSD datovou kartu, na kterou může ukládat data o místech, historii plavby, podrobné mapy a mapy vytvořené funkcí QuickDraw. Panoptix: Speciální sonarová technologie umožňující zobrazit pohyb/živý obraz ve vodním sloupci pod nebo před lodí. UHD: Sonary podporují použití UHD sonarových sond s vysokým rozlišením detailů. GM Network: Umožňuje propojení s více displeji nebo externími vysokorychlostními zařízeními, jako je např. námořní radar. LVS/GM Network: Port pro připojení Panoptix LiveScope nebo jiného síťového vysokorychlostního zařízení Garmin.

GPSMAP 722xs Plus - GPSMAP 1022xsv - GPSMAP 1222xsv Plus - GPSMAP 8410xsv - GPSMAP 8412xsv - GPSMAP 8416xsv


Ukázka zobrazení


network2  sailassist  sonar1  sonar2Způsoby instalace a zapojení


Tělo je překvapivě tenké a lehké a umožňuje snadnou montáž do vlastního stojánku nebo zástavbu do výřezu v palubní desce. zapojeni

Obsah balení

 • GPSMAP 922xs chartplotter
 • Power cable
 • Bail mount kit with knobs
 • Flush mount kit with gasket
 • Protective cover
 • Trim piece snap covers
 • Documentation

Ke stažení

Vhodné pro sporty

Jachting
Rybaření

Něco navíc

Popis technologií sonarového zobrazení

Popis technologií sonarového zobrazení


CHIRP

CHIRP

Oproti běžnému sonaru, který vysílá signál na jedné frekvenci, vysílají CHIRP sonary signál s balíčkem více frekvencí současně. Po jejich odrazu je jednotlivě vyhodnotí. Sonar je tak schopen získat větší objem podrobnějších a přesnějších informací. Drtivá většina sonarů značky Garmin používá sonary s Chirp technologií.


Tradiční sonar

Tradiční sonar

Základní funkce sonaru se zobrazením hloubky pod lodí, profilu dna ve směru plavby lodi a základních informací o objektech ve vodním sloupci pod lodí s možností zobrazení ryb formou symbolů.


ClearVu (CV)

ClearVu

Měření hloubky vody pod lodí s fotorealistickým zobrazením dna a objektů těsně nade dnem. V porovnání s tradičním sonarem poskytuje lepší přehled o situaci pod vodou.


SideVu (SV)

SideVu

Měření hloubky vody pod lodí s půdorysným fotorealistickým zobrazením dna na levé
a pravé straně od dráhy plavby. Tmavý pruh uprostřed znázorňuje vodní sloupec, ve kterém je možné vidět objekty nade dnem.


Panoptix LiveScope

Panoptix

Pod označením Panoptix nabízí značka Garmin unikátní sonary s živým obrazem dění pod nebo před lodí. Panoptix sonar je k dispozici v různých provedeních sond, které mohou nabízet různé pohledy a zobrazení: pohled dolů, pohled dopředu a panoramatické dopředné zobrazení.


UHD ClearVü

CV UHD

Měření hloubky vody pod lodí s fotorealistickým zobrazením dna a objektů těsně nade dnem ve vysokém rozlišení.


UHD SideVü

SV UHD

Půdorysné fotorealistické zobrazení dna na levé a pravé straně od dráhy plavby ve vysokém rozlišení

Parametry

Parametry produktu

Anténa: interní
Audio/video vstup/výstup: Ne
Baterie - typ: Není
Baterie - výdrž: jen externí napájení
Displej - rozlišení, ŠxV: 800 x 480 pix.
Displej - typ: barevný LCD
Displej - úhlopříčka, vel. š. x v.: 15.2 x 9.1 cm
Dotykový displej: Ano
Hmotnost: 1.1 kg
Plave na hladině: Ne
Rozměry zařízení, ŠxVxH: 22.4 x 14.2 x 7.9 mm
Voděodolnost: Ano
Vysocecitlivý přijímač GPS: Ano

Mapy a paměti

3D zobrazení mapy v Bluechart g2 Vision: Ano
Basemapa: Ano
Bluechart® g2 námořní mapy: Ano
Bluechart® g2 Vision námořní mapy: Ano
Další mapy v dodávce: Ne
Mapy předinstalované: Ne
Možnost dohrání map: Ano
Slot pro paměťovou kartu: SD
Vestavěná paměť: Není
Waypointy/oblíbené/pozice: 3000

Vlastnosti produktu

Automotive/motorcycle-friendly: Ano
Autonavigace v Bluechart g2 Vision: Ano
Garmin Marine Network™ kompatibilní: Ano
Garmin radar kompatibilní: Ano
Hlasové ovládání přístroje: Ne
Zvukové alarmy: Ano
Lov/ryby kalendář: Ne
Podpora AIS (odesíl. a příjem pozic): Ano
Podpora DSC (odesíl. a příjem pozic): Ano
Přenosný: Ne
Slunce/Měsíc info: Ano
Tabulky příliv/odliv: Ano
XM WX Weather & Radio for U.S. kompat.: Ano

Navigační funkce

Automatický přepočet trasy: Ne
Garmin Real Direction™ (hlásí konkrétní místa např. "za kostelem doleva" atd.): Ne
Hlasová navigace v automobilu (v češtině): Ne
Track log - Záznam trasy/Aktivity: 20.000 bodů/50 prošlých tras
Trasy (naplánované/počet): 100

Námořní funkce

Garmin sonar kompatibilní: Ano
NMEA kompatibilita: Ano

Snímače

Sonda dvoufrekvenční: Ano volitelně
Sonda s duálním paprskem: Ano volitelně

Příslušenství

Související zboží