Garmin ECHOMAP PLUS 42cv + sonda GT20-TM

Kód
010-01884-01
Záruka
24 měsíců
Dostupnost
skladem (Praha 6)
Cena
10 990,- Kč s DPH

Porovnat
Garmin ECHOMAP PLUS 42cv + sonda GT20-TM
10 990,- Kč

Přehled

Popis

Kompaktní, mapový, ClearVu sonar s GPS, sondou, držákem a napájecím kabelem v ceně.


Garmin ECHOMAP je řada vyspělých mapových plotterů, které kombinují sonarový obraz s navigací a zobrazením podrobné mapy na displeji. Jsou navržené pro jachting, rybaření, mají vynikající poměr cena/výkon a jednoduché ovládání v češtině bez zbytečně složitých funkcí.


 • Displej: 4,3", barevný, rozlišení 480x272, dobře čitelný na přímém slunci
 • Tlačítkové ovládání
 • Obsahuje základní mapu; kompatibilní s podrobnými námořními mapami BlueChart® g3 a BlueChart® g3 Vision
 • Možnost ukládání míst na vodní ploše (vnadění, pařezy, zlomy) s možností zpětné navigace
 • Slot na microSD karty (max. 32 GB)
 • Dodáváno včetně sonarové sondy GT20-TM

hero


V ceně obsažena sonarová sonda CHIRP jak s tradičním sonarovým zobrazením a frekvencí 55/77/200 kHz, tak i s ClearVu zobrazováním při frekvencích 260/455/800 kHz. Sonda nabízí funkce měření hloubky a teploty vody.


Tradiční sonarové zobrazení hloubky pod lodí, profilu dna ve směru plavby lodi a základních informacích o objektech ve vodním sloupci pod lodí s možností zobrazení ryb formou symbolů.


ClearVu sonarové zobrazení poskytuje fotorealistický náhled na objekty ve vodním sloupci a především objeky blízko dna, jako jsou rostliny, pařezy a objekty na dně.


Funkce QuickDraw pro automatické mapování dnaFunkce QuickDraw je shopna na základě plavby se zapnutým sonarem automaticky mapovat dno a data ve své paměti zaznamenat. Již během první plavby na neznámé vodní ploše se okolo vaší pozice a okolo projeté trasy začnou vykreslovat zmapované linie na dně, které mají stejnou hloubku (hloubnice). Při každé další plavbě se mapa postupně zpřesňuje a zahušťuje. Ukázka podobně vytvořené mapy je patrná na obrázku vlevo (ukázka je z mapového sonaru echoMAP, který navíc obsahuje podrobné mapy břehu a pevniny). Ukázka zmapování zátoky na vodní nádrži Orlík.


S takto vytvořenou podrobnou mapou hloubnic se můžete při rybaření mnohem lépe orientovat a lovit ryby na nových místech s potenciálním výskytem ryb (například místa s náhlou změnou hloubky).


Bluechart G3 VisionNová Edice BlueChart® G3 VISION™ zobrazuje v 3D módu (nad i pod hladinou vody), obsahuje užitečné Auto navádění na detailních podkladech ve vysokém rozlišení a na leteckých snímcích přístavů, marín, námořních drah, navigačních značení a dalších bodů zájmu (POI). Vedle podrobnějšího zákresu oblastí pobřeží a přístavů (na moři), má i výšší podrobnost zákresu oblastí pobřeží na pevnině s body zájmu (POI). Mapa poskytuje perspektívní pohled nad mapou při navigaci a společně s rozšířeným obsahem je propracovaným produktem námořní navigace.
 • Příkon: 0,4A při napájení 12V.
 • V balení najdete samotný přístroj, sonarovou sondu, dokovací stojánek a napájecí kabel na 12V.
 • Ovládání ECHOMAP 42cv PLUS je k dispozici v českém jazyce.

Srovnávací tabulka sonarů řady ECHOMAP:


porovnání


GPS: Integrovaný GPS přijímač umožňuje ukládat pozice (vnadění, zlomy na dně, pařezy...) do paměti a navigovat se zpět na tato místa. QuickDraw: Funkce umí automaticky mapovat dno a na displeji vykreslovat mapu hloubek. S více průjezdy se mapy zpřesňují. WiFi: Možnost propojení sonaru s aplikací Garmin Active Captain a nahrávání QuickDraw map, aktualizací a zobrazení notifikací z telefonu. CHIRP: Sonar/sonda vysílá ke dnu ne jednu, ale balíček více frekvencí, pomocí nichž dosahuje přesnějšího a podrobnějšího zobrazení. Dokovací stojánek: Kabely jsou upevněné ve stojánku a při instalaci/demontáži není potřeba snímat nebo připojovat kabely. Se sonarem je jednodušší manipulace. MicroSD: Sonar má slot na microSD datovou kartu, na kterou může ukládat data o místech, historii plavby, podrobné mapy a mapy vytvořené funkcí QuickDraw. Panoptix: Speciální sonarová technologie umožňující zobrazit pohyb/živý obraz ve vodním sloupci pod nebo před lodí. UHD: Sonary podporují použití UHD sonarových sond s vysokým rozlišením detailů. GM Network: Umožňuje propojení s více displeji nebo externími vysokorychlostními zařízeními, jako je např. námořní radar. LVS: Samostatný port pro připojení Panoptix LiveScope.

ECHOMAP UHD 62cv - ECHOMAP UHD 72cv - ECHOMAP UHD 72sv - ECHOMAP UHD 92sv - ECHOMAP Ultra 102sv - ECHOMAP Ultra 122sv


Ukázka displejů ECHOMAP 42cv PLUS


Na zobrazení níže jsou vidět typické displeje a kombinace displejů, které umí ECHOMAP 42cv Plus zobrazit. Kromě tradičního sonarového zobrazení je možné zobrazit mapu, navigační data, trasu do cíle, různě okna navzájem kombinovat.


ECHOMAP 42cv Plus  ECHOMAP 42cv Plus  ECHOMAP 42cv Plus


Snadné přenášení a instalace


Sonar ECHOMAP 42CV využívá tzv. "dokovacího stojánku", který má přívodní kabely (napájecí kabel a kabel sondy) upevněné ve stojánku. Zacvaknutím sonaru do stojánku se tělo přístroje automaticky propojí s napájením a s kabelem sonarové sondy. Toto řešení usnadňuje upevnění a sejmutí sonaru do/ze stojánku a je vhodné pro případy, kdy potřebujete brát sonar s sebou při opuštění lodi.


ECHOMAP 42cv Plus

Obsah balení

 • Přístroj echoMAP 42cv PLUS
 • Napájecí a datový kabel
 • Držák/stojánek s Quick Release kolébkou
 • Montážní sada
 • Sonda GT20-TM
 • Manuál

Ke stažení

Vhodné pro sporty

Jachting
Rybaření

Něco navíc

Popis technologií sonarového zobrazení

Popis technologií sonarového zobrazení


CHIRP

CHIRP

Oproti běžnému sonaru, který vysílá signál na jedné frekvenci, vysílají CHIRP sonary signál s balíčkem více frekvencí současně. Po jejich odrazu je jednotlivě vyhodnotí. Sonar je tak schopen získat větší objem podrobnějších a přesnějších informací. Drtivá většina sonarů značky Garmin používá sonary s Chirp technologií.


Tradiční sonar

Tradiční sonar

Základní funkce sonaru se zobrazením hloubky pod lodí, profilu dna ve směru plavby lodi a základních informací o objektech ve vodním sloupci pod lodí s možností zobrazení ryb formou symbolů.


ClearVu (CV)

ClearVu

Měření hloubky vody pod lodí s fotorealistickým zobrazením dna a objektů těsně nade dnem. V porovnání s tradičním sonarem poskytuje lepší přehled o situaci pod vodou.


SideVu (SV)

SideVu

Měření hloubky vody pod lodí s půdorysným fotorealistickým zobrazením dna na levé
a pravé straně od dráhy plavby. Tmavý pruh uprostřed znázorňuje vodní sloupec, ve kterém je možné vidět objekty nade dnem.


Panoptix LiveScope

Panoptix

Pod označením Panoptix nabízí značka Garmin unikátní sonary s živým obrazem dění pod nebo před lodí. Panoptix sonar je k dispozici v různých provedeních sond, které mohou nabízet různé pohledy a zobrazení: pohled dolů, pohled dopředu a panoramatické dopředné zobrazení.


UHD ClearVü

CV UHD

Měření hloubky vody pod lodí s fotorealistickým zobrazením dna a objektů těsně nade dnem ve vysokém rozlišení.


UHD SideVü

SV UHD

Půdorysné fotorealistické zobrazení dna na levé a pravé straně od dráhy plavby ve vysokém rozlišení

Motor Force

Motor Force

Představujeme revoluční závěsný motor. Motor Garmin Force je nejsilnější a nejúspornější závěsný motor, jaký můžete mít. Je extrémně tichý a téměř neruší sonar ani při vyšších rychlostech.

Více