Garmin® zveřejnil seznam profesionálních cyklistických týmů, se kterými uzavřela partnerství pro letošní sezónu

27. únor 2019
Garmin® zveřejnil seznam profesionálních cyklistických týmů, se kterými uzavřela partnerství pro letošní sezónu

Společnost Garmin dnes zveřejnila seznam 11 profesionálních týmů v oblasti silniční cyklistiky, MTB a enduro, které budou v rámci sponzorské spolupráce jezdit s vybavením značky Garmin.

V roce 2019 se v seznamu nově objevuje britský Team Sky a americký Rally-UHC Cycling. Spolupráce, podobně, jako minulý rok, nadále pokračuje s týmy EF Education First Pro Cycling, Mitchelton-SCOTT, Movistar Team, Team Dimension Data for Qhubeka a Trek-Segafredo. Z MTB a enduro týmů se můžeme těšit na týmy: CLIF Pro Team, CUBE Action Team, Scott-SRAM se skvělým Nino Schurterem a Trek Factory Racing.

 Garmin v profesionální cyklistice 2019

Sponzorované stáje budou jezdit s vybavením značky Garmin. Mezi toto vybavení patří například cyklistické počítače Edge 130, Edge 520 Plus a Edge 1030 nebo cyklistický radar Garmin Varia RTL510. Právě cyklistický radar patří mezi nejzajímavější vybavení, které mají cyklistické týmy k dispozici. Radar vypadá a funguje jako zadní svítilna, je ale schopen detekovat vozidla jedoucí za cyklistou a na jejich přítomnost upozornit cyklistu na displeji cyklopočítače na řídítkách kola. Cyklistický radar výraznou měrou zvyšuje bezpečnost cyklisty na silnici a patří k novinkám v cyklistickém sortimentu značky Garmin.
U profesionálních cyklistů budou k vidění i chytré sportovní GPS hodinky řady Forerunner 935 nebo Fénix 5 Plus, společně s chytrými váhami Garmin Index, které jsou schopné měřit biometrická data sportovců a naměřená data automaticky přenášet do tréninkového deníku Garmin Connect, kde se dají sdílet s trenérem nebo blízkými osobami.