Garmin Connect je online deník sportovních aktivit

19. březen 2018 / Běh, Kolo, Auto-moto, Outdoor
Garmin Connect je online deník sportovních aktivit

Garmin Connect

Garmin Connect je k dispozici v podobě webové stránky nebo mobilní aplikace. Mobilní aplikace podporuje iOS, Andoid i Windows operační systémy, v případě Windows telefonů se ale v budoucnu počítá s ukončením vývoje a podpory. Pokud chcete Garmin Connect využívat, stačí si vytvořit registraci na webové stránce https://connect.garmin.com/ nebo v mobilní aplikaci Garmin Connect Mobile, která je dostupná ke stažení v App Store nebo Google Play. Na základě registrace získáte přihlašovací jméno a heslo, pomocí kterých se budete nadále přihlašovat do služby Garmin Connect. Garmin Connect je možné používat současně na více mobilních zařízeních, v mobilní aplikaci i webové verzi. Služba Garmin Connect je pro uživatele k dispozici zcela zdarma, jediným požadavkem je mít kompatibilní zařízení s připojením k internetu.

Garmin Connect

Na Garmin Connect se při popisu produktů značky Garmin často zapomíná, přitom právě Garmin Connect je jednou z velkých předností sportovních produktů značky Garmin. Garmin Connect, webová i mobilní verze, je plně v českém jazyce. Garmin Connect poskytuje podrobné vyhodnocení široké škály sportů, uživatel přitom často vidí jen malou část možností tohoto nástroje. Celkem snadno je možné si představit nebo vyzkoušet, jaké vyhodnocení Garmin Connect poskytuje pro běh, chůzi a případně jízdu na kole. Pokud ale máte na ruce hodinky, které umí podrobně vyhodnotit sjezdové lyžování, plavání, golf či dokonce potápění, otevřou se vám po záznamu takové aktivity v prostředí Garmin Connect další možnosti a grafy pro podrobné vyhodnocení těchto sportů. U řady statistik je u Garmin Connect možné grafy a výsledky prokliknout a zobrazit další, podrobnější informace.

Garmin Connect

Garmin Connect je někdy označován jako tréninkový deník. Funkce tréninkového deníku patří k hlavním účelům jeho využití. Ve skutečnosti je možnost využití služby Garmin Connect mnohem širší. Garmin Connect umí vyhodnotit a zaznamenat nejen sportovní aktivity, ale také spánek, celodenní úroveň stressu, celkovou denní aktivitu (počet kroků, nastoupaná patra, minuty intenzivního pohybu), celodenní průběh srdečního tepu, hmotnost (včetně procenta tuků, vody, BMI..), spálené kalorie (aktívní i pasívní) a řadu dalších informací. Garmin Connect poskytuje kalendář, ve kterém vidíte historii svých aktivit. Můžete se posunout v čase a podívat se, kolik a kde jste běhali, jezdili na kole, plavali nebo lyžovali před měsícem, před rokem nebo ještě dříve. Jeli jste někdy s kamarády zajímavou trasu na kole? Stačí se vrátit v kalendáři o několik let zpět, trasu si nahrát zpátky do hodinek a pustit se po stejné trase znovu. Zastavili jste se během jízdy na zajímavém místě, objevili jste dobrou hospodu? To vše je i po letech možné ze záznamů získat a vydat se opět na taková místa. I z těchto důvodů se vyplatí pomocí GPS hodinek, cyklopočítačů nebo outdoorových navigací zaznamenávat řadu aktivit, tréninkový deník vám i po několika letech připomene, kde jste byli a co jste tehdy objevili nebo zažili. K záznamům je možné přidávat fotografie, pomocí emailu, Facebooku nebo svého webu je také jednoduše možné záznamy sdílet v případě potřeby s ostatními.

Garmin Connect MobileGarmin Connect MobileGarmin Connect MobileGarmin Connect MobileGarmin Connect MobileGarmin Connect MobileGarmin Connect MobileGarmin Connect MobileGarmin Connect MobileGarmin Connect Mobile

Garmin Connect umožňuje propojení s přáteli a vzájemné sledování sportovních aktivit. Je možné ve skupině vytvořit časově definovanou výzvu (kdo ujde, uběhne, ujede na kole, uplave více kilometrů) a ve skupině průběžně sledovat vzájemné výkony a průběžné pořadí. Vše jde samozřejmě komentovat. Chcete během aktivity sdílet živě svoji pozici s ostatními? I to Garmin Connect ve spojení se správným produktem umí.

Možnosti služby Garmin Connect jsou širší, než dokážeme v krátkém článku popsat. Pokud používáte některý z produktů, které jsou s Garmin Connect kompatibilní, je škoda tuto službu nevyužít. Podívejte se na několik ukázek z prostředí programu a z vyhodnocení různých sportů.

Garmin Connect

Vyhodnocení běhu

Garmin Connect

Vyhodnocení plavání v bazénu

Garmin Connect

Vyhodnocení jízdy na kole