Garmin vívomove3 umí nově využívat GPS nebo i zaplatit

06. září 2019 / Běh, Kolo
Garmin vívomove3 umí nově využívat GPS nebo i zaplatit

Patří k nejkrásnějším chytrým hodinkám na trhu. Garmin dnes představil novou generaci elegantních fitness hodinek Garmin vívomove3. Celkově je k dispozici 15 modelů, které jsou zařazeny do tří cenových úrovní. Co mají nového? K dispozici je více velikostí a lépe tedy sedí pro menší nebo větší zápěstí, potěší bohatší nabídkou funkcí a širším výběrem použitých hodinářských materiálů. Hodinky řady vívomove jsou v nabídce značky Garmin výjimečné. Jako jediné Garmin hodinky mají klasické, mechanické ručičky a jako jediné nemají vestavěný GPS přijímač. Těchto dvou zásad se Garmin přidržel i při vývoji poslední generace hodinek s označením Garmin vívomove3.

Garmin vívomove3

Klasický design
Díky mechanickým ručičkám jsou hodinky vívomove3 v sortimentu značky Garmin nejvíce podobné klasickým hodinkám. Od klasických hodinek je v podstatě nerozeznáte ani při bližším prozkoumání. Může za to důmyslně ukrytý digitální displej, který je součástí ciferníku pod ručičkami hodinek. Displej v ciferníku není vidět, dokud jej neprobudíte nebo dokud se na něm nezobrazí některá z informací z připojeného chytrého mobilního telefonu. Právě díky skrytému displeji vypadají vívomove3 velmi diskrétně. Kombinace klasických ručiček, které zobrazují nepřetržitě čas a digitálního displeje, který zobrazuje informace ve chvíli, kdy je potřebujete je skvěle funkční.

Garmin vívomove3

Tři cenové úrovně
Nová generace hodinek je k dispozici ve třech cenových kategoriích. Každá z kategorií se vyznačuje specifickou výbavou a vlastnostmi. K dispozici jsou tyto 3 kategorie: Sport, Style a Luxe.


Garmin vívomove3 a vívomove3S
dostupné modely řady Vívomove3S Sport a Vívomove3 Sport

Vívomove3 Sport
Jako jediná kategorie nabízí dvě různé velikosti hodinek. Menší Vívomove3S Sport patří s průměrem těla 39 mm k nejmenším chytrým hodinkám na trhu. Větší Vívomove3 Sport je v řadě nových modelů největší, průměr jeho ciferníku dosahuje 44 mm. I přes větší ciferník se nejedná o veliké nebo robustní hodinky, vždyť jejich tloušťka je pouhých 11 mm! Hmotnosti hodinek jsou 39 gramů u Vívomove3S Sport a 46 gramů u Vívomove3 Sport. Oba modely jsou vybavené jedním OLED dotykovým displejem ve spodní polovině ciferníku. Displej slouží ke kompletnímu ovládání hodinek a zobrazování důležitých informací.
Tělo hodinek řady Sport je vyrobeno z tvrzeného polymeru a ciferník je krytý chemicky tvrzeným sklíčkem.


Garmin vívomove3 Style
dostupné modely řady Vívomove3 Style (s funkcí Garmin PAY)

Vívomove3 Style
Hodinky kategorie „Style“ mají průměr 42 mm a tloušťku 12 mm. Jejich velikost je na rozdíl od Sport řady unisexová, v nabídce jsou ale 4 různá barevná provedení, která uspokojí muže i ženy. Tělo hodinek řady „Style“ je vyrobeno z eloxovaného hliníku a krycí sklíčko z Corning Gorilla Glass3. Hodinky jsou velmi lehké, modely se silikonovými řemínky váží 42 gramů a modely s nylonovými řemínky pouhých 35 gramů. Oproti sportovní verzi je stylová řada vybavena hned 2 barevnými AMOLED displeji s dotykovým ovládáním.
Jedním z největších trumfů hodinek Vívomove3 Style je zabudovaná podpora bezkontaktních plateb Garmin PAY. Hodinky díky nim umí do své paměti načíst informace o kompatibilní platební kartě a poté je s nimi možné platit na běžných bezkontaktních platebních terminálech.


Garmin vívomove3 Luxe
dostupné modely řady Vívomove3 Luxe (s funkcí Garmin PAY)

Vívomove3 Luxe
Hodinky kategorie „Luxe“ jsou prémiovou kategorií hodinek řady Vívomove3. Průměr a tloušťka pouzdra hodinek je stejná jako u Style kategorie, tedy: 42 mm a 12 mm. Tělo hodinek řady „Luxe“ je vyrobeno z nerezové oceli a ciferník je krytý safírovým sklíčkem. Modely s koženými řemínky váží 55 gramů, modely s kovovými řemínky pak 86 gramů. Také u řady Luxe najdete 2 barevné AMOLED displeje s dotykovým ovládáním.
Skvělou funkcí hodinek Vívomove3 Luxe je zabudovaná podpora bezkontaktních plateb Garmin PAY. Hodinky díky nim umí do své paměti načíst informace o kompatibilní platební kartě a poté je s nimi možné platit na běžných bezkontaktních platebních terminálech.


Fitness a sportovní funkce
Ačkoliv hodinky řady Vívomove3 nepatří v sortimentu značky Garmin k plnokrevným „sporttesterům“, mají i tak velmi slušnou sportovní výbavu a dokážou změřit a zaznamenat řadu zajímavých informací.
Všechny modely Vívomove3 jsou vybavené optickým snímačem srdečního tepu, který ze zápěstí nepřetržitě měří a zaznamenává váš srdeční tep a z něj odvozené informace. K nim patří například automatická detekce průměrného klidového tepu, Stress Score upozorňující na zátěž organizmu nebo Body Battery monitorující míru vyčerpání a regenerace.
Po celý den hodinky monitorují míru pohybu ve formě absolvovaného počtu kroků, vystoupaných pater, spálených kalorií nebo délky a kvality spánku. Všechny informace nejen měří, ale také ukládají a přenášejí do on-line deníku, kde jsou dlouhodobě k dispozici.
Jaké sporty dokážou Vívomove3 změřit? Vívomove3 neobsahují vestavěný GPS přijímač. Samy o sobě měří hodinky sportovní aktivity pomocí interních čidel. Umí tak změřit chůzi, běh, fitness cvičení, posilování, ale také například plavání v bazénu. Nově ale nabízí možnost využití GPS z připojeného chytrého mobilního telefonu. Pomocí této funkce je možné měřit i jízdu na kole a další sporty, včetně záznamu projeté trasy.

Garmin vívomove3 Garmin vívomove3
Vybrané funkce hodinek: měření času, bezkontaktní platby Garmin PAY (jen u řad Style a Luxe), Stress Score, měření kroků, chytré funkce, kalendář, měření tepu, měření menstruačního cyklu u žen, měření okysličení krve, sdílení GPS z telefonu.

Chytré funkce při propojení s telefonem
Hodinky Vívomove3 umí fungovat samostatně nebo také v režimu propojení s chytrým mobilním telefonem (Android nebo iOS). Po připojení k telefonu se na displeji hodinek začnou objevovat informace o příchozích voláních, SMS a dalších notifikacích. Z displeje hodinek je možné ovládat hudební přehrávač v telefonu, včetně nastavení hlasitosti nebo přeskakování skladeb. Při zobrazení příchozích volání se na displeji hodinek objevuje nejen číslo volajícího, ale také jméno, které je převzaté z telefonního seznamu. Telefon také zajišťuje automatický, bezdrátový přenos informací o pohybu, srdečním tepu, stressu nebo uložených sportovních aktivitách do tréninkového deníku Garmin Connect.

Výdrž baterie
Výdrž baterie hodinek je cca 5 dní v režimu chytrých hodinek a cca 12 dní v základním režimu hodinek bez připojeného telefonu. Hodinky se dobíjí dodávaným USB kabelem.

Dostupnost: říjen 2019
Doporučené maloobchodní ceny: řada Sport: 6.500 Kč, řada Style: 7.800 až 9.100 Kč, řada Luxe: 13.000 až 14.300 Kč