Garmin vívoactive jsou multifunkční smart GPS hodinky pro aktivní sportovce

12. leden 2015
Garmin vívoactive jsou multifunkční smart GPS hodinky pro aktivní sportovce

Na veletrhu spotřební elektroniky CES2015 americká značka Garmin představila zcela nové multifunkční smart GPS hodinky s názvem Garmin vívoactive. Hodinky jsou představené, jako nejdokonalejší produkt vivo-série produktů, ve které byly dosud k dispozici především monitorovací náramky Garmin vívofit nebo Garmin vívosmart. Garmin vívoactive do této skupiny produktů logicky patří, naprosto ale vyčnívá svými vlastnostmi a širokými možnostmi svého využití.

Garmin vivoactive

Hodinky Garmin vívoactiv zaujmou na první pohled svým civilním vzhledem a minimálními rozměry a hnotností. Jejich tloušťka je pouhých 8 mm a hmotnost necelých 40 gramů! I přes minimální rozměry nabízí dlouhou výdrž až 3 týdny v režimu hodinek a až 10 hodin se zapnutým GPS. Díky GPS přijímači a vestavěným aplikacím pak nabízí skutečně všestranné využití. Změří chůzi, běh jízdu na kole, plavání (v bazénu i v přírodě) a nepostrádají ani funkce golfových hodinek.

Garmin vivoactive

Garmin vívoactive je možné při propojení s mobilním telefonem využít i jako smart hodinky. Příchozí či ztracené volání, sms zprávy, emaily nebo připomínky z vašeho kalendáře, vše můžete sledovat na displeji hodinek, který je neustále zapnutý a ve všech situacích perfektně čitelný. Pro ovládání hodinek je využito dotykového displeje v kombinaci s klasickými tlačítky. Dotykové ovládání, pohodlné v běžných situacích je doplněno tlačítky, které využijete zejména během sportovních aktivit, při kterých vám vívoactiv umožní na dálku ovládat i hudební přehrávač v kompatibilním chytrém mobilním telefonu.

Výbava hodinek myslí i na hráče golfu. Oproti specializovaným golfovým hodinkám nemají hodinky vívoactive sice v paměti většinu světových hřišť najednou, ale mají možnost jednotlivá hřiště do své paměti dohrát a na hřišti pak zobrazovat potřebné vzdálenosti a další údaje. Díky minimálním rozměrům a hmotnosti při hře hodinky rozhodně nepřekáží.

Garmin vivoactive

Funkce hodinek Garmin vívoactive je možné rozšiřovat pomocí platformy ConnectIQ. ConnectIQ je nové prostředí, umožňující naprogramovat uživatelské vzhledy a aplikace, které je posléze možné dohrát do paměti hodinek. ConnectIQ je schopné například změnit vzhled hodinového ciferníku nebo doplnit graf s vývojem srdečního tepu během sportovní aktivity.

Při porovnání s jinými sporttestery má Garmin vívoactiv jednu důležitou přednost a to jsou miniaturní rozměry a nenápadný vzhled. Hodinky můžete mít celý den na ruce, včetně práce, divadla nebo společenského večírku a nikdo se nebude divit, co to nosíte na ruce. Funkcemi přitom obsáhnou obrovské množství sportovních aktivit. Jsou prostě parťák pro všechny situace. Jako jedny z mála sporttesterů jsou navíc přijatelné i pro ženy nebo dívky, které mají menší zápěstí a které u jiných hodinek právem volají po miniaturizaci.

Garmin vivoactive

Model Garmin vívoactive bude k dispozici ve dvou barevných provedeních – černé a bílé. U obou modelů bude možné dokoupit různobarevné řemínky pro případné doladění vzhledu hodinek s barvou oblíbeného oblečení.

Hodinky Garmin vívoactive budou na trhu k dispozici od března 2015 za cenu 6.990 Kč v případě balení bez snímače srdečního tepu nebo 8.390 i se snímačem srdečního tepu. Více informací se dozvíte na produktové stránce.