Nová autonavigace Garmin nuviCam má vestavěnou čelní kameru a v nebezpečných situacích upozorňuje řidiče

13. květen 2015
Nová autonavigace Garmin nuviCam má vestavěnou čelní kameru a v nebezpečných situacích upozorňuje řidiče

Garmin nuviCam je automobilovou navigací nové generace. Kromě navigačních funkcí nabízí bezpečnostní funkce, které jsou schopny varovat řidiče před nebezpečnými situacemi v každodenním provozu. Upozorní řidiče na hrozící nebezpečí čelní srážky nebo riziko nechtěného sjetí ze silnice nebo z jízdního pruhu. Kromě bezpečnostních funkcí je navigace schopna průběžně ukládat videozáznam z pohledu řidiče automobilu.

NAVIGUJE • POMÁHÁ • UPOZORŇUJE

Garmin nüviCam™ je prémiová přenosná autonavigace, která unikátním způsobem spojuje funkce navigačního přístroje s čelní záznamovou kamerou. Čelní kamera je integrovaná do těla navigačního přístroje a v průběhu jízdy je schopna ukládat videozáznam se situací v dopravě, která se odehrává před vozidlem. Funkce záznamové kamery přitom nejsou omezeny na pouhý záznam. Pomocí vestavěných akcelerometrů je nuviCam schopen identifikovat nehodu a související videozáznam automaticky uložit na disk, v průběhu vyšetřování nehody je možné nuviCam použít jako digitální fotoaparát a pořídit o nehodě poatřičnou dokumentaci. Kromě záznamových funkcí nabízí čelní kamera take bezpečnostní funkce, pomocí kterých je schopna řidiče upozornit na riskantní situace, které mohou nastat při řízení automobilu. Kamera hlídá vyjetí vozidla z vozovky a jízdního pruhu a v podobné situaci akusticky a vizuálně řidiče varuje. Současně nuviCam neustále monitoruje vzdálenost od vozidla jedoucího před vámi a při jejím zkrácení pod přípustnou mez varuje řidiče před hrozící čelní srážkou.

Z pohledu navigačních funkcí patří nuviCam mezi prémiové autonavigace. Obsahuje podrobné navigační mapy celé Evropy, včetně bezplatné doživotní aktualizace, je vybaven velkým, 6” multidotykovým displejem a nadstandardní nabídkou navigačních funkcí. Mezi nimi najdeme možnost příjmu živých dopravních informací pomocí aplikace SmartphoneLink nebo například podrobné plánování navigačních tras. Navigační funkce jsou současně schopné využívat funkcí čelní kamery. Při dojezdu do cíle trasy navigace namísto mapy zobrazuje reálný pohled kamery s vyznačením zbývající vzdálenosti a upozorněním na umístění cíle pomocí výrazného ukazatele.

Doporučená maloobchodní cena: 9.990 Kč s DPH, dostupnost: červen 2015.

DŮLEŽITÉ VLASTNOSTI:

NOVĚ

VESTAVĚNÁ ČELNÍ KAMERA

Automatický videozáznam dění na silnici před vozidlem. Automatické uložení v případě nárazu. Záznam GPS pozice vztahující se k místu pořízení záznamu.

NOVĚ

VAROVÁNÍ PŘED ČELNÍ SRÁŽKOU

Varuje řidiče při přílišném přiblížení se k vozidlu jedoucímu před vámi

NOVĚ

VAROVÁNÍ PŘED SJETÍM ZE SILNICE

Varuje při opuštění jízního pruhu (sjetí ze silnice nebo do protijedoucího jízdního pruhu)

NOVĚ

GARMIN REAL VISION

Zobrazuje pohled kamery a upozorní na zbývající vzdálenost a umístění cíle na konci trasy.

 

DISPLEJ

Vysoce jasný, 6”, multidotykový displej s vynikající čitelností za všech světelných podmínek.

 

HANDS FREE

Vestavěné Bluetooth® s možností hands-free volání

 

ŽIVÉ DOPRAVNÍ INFORMACE

Možnost bezplatného příjmu živého dopravního zpravodajství prostředniictvím chytrého mobilního telefonu a aplikace Garmin SmartphoneLink

 

MAGNETICKÝ STOJÁNEK

Jednoduché upevnění a sejmutí navigace pomocí chytrého magnetického stojánku s integrovaným napájením. Po vložení navigace do stojánku se navigace automaticky zapne a začne nahrávat záznam čelní kamery.

 

SLOT NA 2 DATOVÉ KARTY

Navigace nuviCam používá unikátní system dvou microSD datových karet. Jedna slouží jako paměť pro navigační mapy, druhá pro uchovávání záznamů čelní kamery.

SPECIFIKACE:   

 

Model:

nüviCam

Rozměry a velikost displeje:

18 x 9,4 x 3,3 cm

6” / 15.4 cm

Displej, rozlišení:

WVGA 800 x 480

Displej, typ:

Multidotykový, kapacitní

Hmotnost:

332g

Životnost baterií:

až 30 minut na 1 nabití