Garmin fēnix 3 jsou skvělé GPS hodinky, které přes den nemusíte sundavat z ruky

05. leden 2015
Garmin fēnix 3 jsou skvělé GPS hodinky, které přes den nemusíte sundavat z ruky

5.1.2015 — Společnost Garmin dnes představila zcela nový model sportovních GPS hodinek pro všestranné sportovce a nadšence do outdoorových aktivit. Hodinky nesou název Garmin fenix3 a řadou vlastností jsou na trhu výjimečné. Za zmínku stojí tři klíčové vlastnosti: výjimečný design, nekompromisní všestrannost a otevřené platforma Connect IQ, která umožňuje hodinky rozšiřovat o další funkce.

Sportovní GPS hodinky s výjimečným designem

GPS sporttestery změnily před několika lety způsob vyhodnocení sportovních aktivit, málokdy se ale daly používat jako hodinky pro celodenní využití. Nový Garmin fēnix3 přináší nezi GPS sporttestery nový trend a svým vyjímečným vzhledem konkuruje běžným hodinkám. Ani při podrobném zkoumání se fēnix3 neliší od běžných hodinek. Sportovci tak v civilním životě nemusí fēnix3 odkládat nebo pečlivě schovávat pod rukáv košile nebo saka.
Zajímavostí hodinek je použití kovové EXO™ GPS antény jako součást designu hodinek. GPS anténa je viditelně umístěna na obvodu ciferníku a pomocí šroubů připevněna k tělu hodinek. Velká plocha antény a její poloha zajišťují vynikající příjem GPS signálu i v složitých podmínkách.

Hodinky Garmin fēnix3 budou k dispozici v několika variantách, se světlejší (fēnix3 Silver) nebo tmavší (fēnix3 Grey) anténou a v nejvyšší/prémiové verzi s kovovým řemínkem a safírovým sklíčkem (fēnix3 Saphire).

 Garmin fenix3

Všestranné použití

Garmin fēnix3 vyniká svou neobyčejnou všestranností. Uvnitř těla hodinek je kromě vysoce citlivého GPS přijímače a výkonného procesoru ukryta řada podpůrných technologií, včetně barometrického výškoměru, elektromagnetického kompasu, tříosého akcelerometru nebo ANT+, Bluetooth nebo Wifi bezdrátových technologií.

Kromě běžného použití ve funkci hodinek tak fēnix3 využijete při drtivé většině sportovních aktivit. Navíc u řady aktivit nabízí Garmin fēnix3 vyjímečné funkce. Pro běžce je připraveno měření nejen tempa, vzdálenosti a srdečního tepu, ale i VO2Max, doby kontaktu nohy se zemí, vertikální oscilace nebo doporučenou dobu odpočinku. Cyklisty potěší namátkou možnost spolupráce s ANT+ wattmetry, včetně pedálů Garmin Vector, a následná možnost určení VO2Max. Podobně jako předchozí model, i fēnix3 hodinky mají speciální funkce pro sjezdové lyžování obsahující měření 3D rychlosti a 3D vzdálenosti, automatické vypínání stopek na lanovce a počítání počtu sjezdů, včetně záznamu nejvyšší rychlosti nebo možnosti měření venkovní teploty pomocí teplotního čidla TEMPE. Pro plavce je připraveno měření plavání v krytém bazénu i v přírodě, včetně záznamu nácviku a automatického rozpoznání plaveckého způsobu.

Silnou stránkou hodinek fēnix3 je dlouhá výdrž na jedno nabití a možnost použití hodinek při dlouho trvajících sportovních disciplínách, ať už se jedná o závody maratonského typu nebo triatlon/Ironman. Při extrémně dlouhých aktivitách je možné fēnix3 připojit během výkonu k záložnímu zdroji energie a při plném fungování sporttester dobít.

 Garmin fenix3

ConnectIQ pro vývoj vlastních aplikací

Společně s hodinkami Garmin představil nové vývojové prostředí s možností vytváření dodatečných aplikací pro nové sporttestery značky Garmin, včetně modelu fēnix3. Uživatelé tak budou moci jednoduše změnit vzhled hodinek nebo doplnit aplikace, které by jim v základní sadě funkcí chyběly.
Popis technologie ConnectIQ je pro zájemce k dispozici na stránkách společnosti Garmin.

 Garmin fenix3

Hodinky fēnix3 budou na českém trhu k dispozici v průběhu února 2015. Specifikace, ceny a bližší popis funkcí najdete na produktové stránce hodinek.