Garmin Edge 520 je první GPS cyklopočítač s integrovanými STRAVA segmenty

02. červenec 2015
Garmin Edge 520 je první GPS cyklopočítač s integrovanými STRAVA segmenty

Edge 520 je nový GPS cyklopočítač značky Garmin. Je pokračováním cyklopočítačů Garmin Edge řady 500, do které patří již kultovní Edge 500 a o něco mladší Edge 510 s dotykovým displejem. Nový Edge 520 má ambice se stát nástupcem právě legendárního Edge 500, který patří I přes svůj věk k nejoblíbenějším GPS cyklopočítačům. Pro srovnání Edge 520 nabízí: hmotnost nižší než 60 gramů, nedotykový, velmi dobře čitelný barevný displej, možnost zobrazení až 10-ti veličin současně na jednom displeji, LiveTracking a smart notifikace při propojení s chytrým mobilním telefonem a mnoho dalších funkcí.

Garmin Edge 520

Garmin Edge 520 byl vyvíjen jako závodní cyklopočítač. Při vývoji byl kladen důraz na minimální hmotnost a současně maximální plochu displeje. Poprvé byly mezi cyklopočítači řady Edge integrovány funkce měření cyklistického VO2Max, analýza doby strávené v jednotlivých tepových zónách a možnost soupeření se segmenty oblíbeného tréninkového nástroje STRAVA. Garmin Edge 520 je současně kompatibilní s nově oznámeným Garmin Varia cyklistickým radarem a adaptivní cyklosvítilnou. Zabudovaná ANT+ komunikace umožňuje k novému Edge 520 připojit ANT+ wattmetry, jako například Garmin Vector2, elektronická přesmykadla Shimano Di2 nebo další ANT+ kompatibilní příslušenství.

Dnes už je samozřejmostí možnost Bluetooth komunikace s chytrými mobilními telefony Android nebo iOS. Propojení s chytrými telefony nabízí možnost smart notifikací (zobrazení příchozích nebo ztracených hovorů, sms, emailů a dalších upozornění), živého sdílení pozice cyklisty – tzv. “LiveTracking” nebo odesílání tréninkových záznamů na tréninkový server GarminConnect přímo z terénu mobilním datovým přenosem.

Garmin Edge 520

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Edge 520

Rozměry:

7.3 x 4.9 x 2.1 cm

Hmotnost:

59.9 g

Velikost a typ displeje:

4.7 x 3.5 cm, barevný s vynikající čitelností na slunci a možností ovládání v rukavicích

Výdrž baterií:

až 15 hodin

Odolnost proti vodě:

IPX7 (ponoření do 1m na dobu 30 minut)

Propojení:

ANT+, Bluetooth, USB

Družicový systém:

GPS + GLONASS

 

Garmin Edge 520

DŮLEŽITÉ FUNKCE:

NOVĚ

STRAVA SEGMENTY

Možnost uložení STRAVA segmentů v Edge 520 a soupeření v rámci KOM/QOM titulů.

NOVĚ

VÍCE TRÉNINKOVÝCH VELIČIN

Lepší analýza dosažených výsledků a případně výkonu při použití wattmetru. Vyhodnocení času stráveného v jednotlivých tepových zónách, cyklistického VO2Max, FTP, watt/kg, podpora Cycling Dynamics funkcí či potřebné doby regenerace,

NOVĚ

DISPLEJ S VYSOKÝM ROZLIŠENÍM

Nový, 2,3” barevný displej s vysokým rozlišením a vynikající čitelností na přímém slunci.

VYLEPŠENO

ANT+
TECHNOLOGIE

Možnost propojení se standardními ANT+ senzory - snímačem srdečního tepu, wattmetry, sensory pro měření rychlosti/kadence, Varia cyklistickým radarem nebo adaptivní cyklosvítilnou, akčními kamerami VIRB a případně i kompatibilními ANT+ cyklistickými trenažéry.

VYLEPŠENO

ŽIVOTNOST BATERIÍ

Až 15 hodin provozu na jedno nabití akumulátoru, nabíjení prostřednictvím microUSB konektoru.

VYLEPŠENO

MOŽNOST PROPOJENÍ SE SMARTPHONY

Bluetooth Low Energy propojení s chytrými telephony s operačním systémem Android a iOS. Možnost automatického nahrávání záznamů do Garmin Connect deníku, možnost živého sledování cyklisty na webu (live tracking), sdílení tréninkových výsledků s přáteli, zobrazení informací o počasí, smart notifikace se zobrazením příchozích/ztracených volání, sms, emailů a dalších oznámení na displeji cyklopočítače.

 

GPS + GLONASS

Kompatibilita s americkým GPS a ruským GLONASS družicovým polohovým systémem.

 

GARMIN CONNECT

Podrobné zobrazení a analýza dosažených výsledků v on-line tréninkovém deníku Garmin Connect. Tréninkový deník Garmin Connect je přístupný přes webový prohlížeč nebo pomocí mobilní aplikace Garmin Connect Mobile App.

STRAVA + GARMIN

Poprvé vůbec je u cyklopočítače Garmin Edge 520 k dispozici možnost pracovat se segmenty tréninkového nástroje STRAVA. Nahrané STRAVA segmenty se nejen zobrazí na displeji Edge 520 včetně vašeho aktuálního výkonu, ale součesně váš výkon porovnají s aktuálními nejlepšími KOM nebo QOM výsledky.

STRAVA + GARMIN

Současně se zakoupením cyklopočítače Edge 520 získáte možnost zdarma na 3 měsíce vyzkoušet tréninkový nástroj Strava Premium.

Doporučená maloobchodní cena EDGE 520:

Garmin Edge 520 (Edge 520, předsazený držák na řídítka, standardní držák na řídítka/představec, USB kabel, manuál) … 7.990 Kč s DPH

Garmin Edge 520 Bundle Premium (Edge 520, snímač srdečního tepu, snímač rychlosti, snímač kadence, předsazený držák na řídítka, standardní držák na řídítka/představec, USB kabel, manuál) … 10.490 Kč s DPH

Dostupnost: 2. polovina července 2015