Garmin Adventures je webem pro sdílení zážitků zaznamenaných pomocí GPS navigace

10. březen 2013
Garmin Adventures je webem pro sdílení zážitků zaznamenaných pomocí GPS navigace

Používáte GPS navigaci? Objevili jste zajímavou trasu, absolvovali jste náročný trek, nebo znáte výjimečné místo, o které byste se rádi podělili s ostatními? Vezměte GPS záznam, fotografie či video, napište krátký příběh a vše zveřejněte na serveru Garmin Adventures. Váš zážitek tak budete moci nejen jednoduše sdílet s ostatními outdoorovými nadšenci, ale možná je dokážete i motivovat, aby šli ve vašich stopách.

GPS navigace již nejsou nedostupným zbožím, postupem času se staly běžnou součástí našeho života. Řada uživatelů GPS navigací navíc pořizuje při pohybu v terénu záznam svých aktivit. Málokdy ale tento záznam nachází kromě krátkodobého přehledu statistik další uplatnění. Přesto by nejeden z těchto záznamů stálo za to zveřejnit a sdílet s ostatními. Web Garmin Adventures je navržen tak, aby uživatel jakékoliv GPS navigace měl možnost vzít záznam prošlé trasy, přidat popis, fotografie nebo krátké video a dát k dispozici ostatním.

Garmin Adventures je nový web pro sdílení tras a dobrodružství zaměřených s GPS

Jak Garmin Adventures funguje? Umožňuje uživatelům vkládat vlastní příběhy nebo dobrodružství. Pro vytvoření dobrodružství se používá program Garmin BaseCamp, který souží pro stahování dat z GPS Garmin, prohlížení map, plánování tras, a také vytváření záznamů pro Garmin Adventures. Garmin BaseCamp je volně stažitelný zde. Pokud stáhnete a otevřete program Garmin BaseCamp, najdete možnost tvorby dobrodružství v položce menu Pomůcky a odkazu Vytvořit dobrodružství Garmin. Tvorba dobrodružství je skutečně velmi jednoduchá. Postupně programu ukážete cestu k záznamu prošlé trasy, přidáte titulní obrázek, název a popis aktivity. Pokud máte více fotografií, můžete je vložit hromadně, stejně jako přidat krátké video. Zajímavý je způsob vkládání fotografií a videa. Program sám vkládá fotografie a video do trasy na místo, kde byly pořízeny. Fotografie i video je přitom možné pořídit jakýmkoliv zařízením – mobilním telefonem, fotoaparátem, GPS navigací..., je jen důležité zkontrolovat na zařízení správně nastavený čas. Program totiž srovnává čas v záznamu trasy s časem pořízení snímku a fotografii (nebo video) automaticky vkládá na správné místo.

Ukázka Garmin Adventures

Pokud máme dobrodružství hotové, můžeme si jej v programu BaseCamp přehrát. Během přehrávání letí kurzor nad digitální mapou, sleduje prošlou trasu a v místě, kde jsou pořízené fotografie nebo video, je zobrazí/přehraje. V případě, že jste s podobou dobrodružství spokojeni, můžete je publikovat. Publikovat znamená umísit dobrodružství na stránky Garmin Adventures. Publikované dobrodružství si mohou prohlížet ostatní uživatelé Garmin Adventures. Mohou si jej nejen prohlížet, ale i stahovat do svého počítače (pomocí programu BaseCamp) nebo nahrávat do GPS navigace a v případě potřeby je trasu možné také před nahráním do navigace změnit. Pokud dobrodružství nahrajete do GPS Garmin, bude vás navigace v terénu schopna provést po této trase. Odkazy na vámi vytvořenou aktivitu můžete poslat ostatním, aktivitu můžete vložit na svůj facebookový profil nebo do svých webových stránek. Kromě vašeho popisu se u aktivity automaticky zobrazí statistické hodnoty trasy, jako jsou vzdálenost, časová náročnost a také výškový profil.

Detail na trase

Garmin Adventures je zajímavým nástrojem nejen pro sdílení pozoruhodných výletů, ale i různých expedic nebo tratí outdoorových závodů. Zdarma a jednoduše poskytuje prostor, jak ukázat nebo zpropagovat oblíbené trasy nebo aktivity. Garmin Adventures může zpřístupnit vaše trasy nejen široké skupině uživatelů navigací značky Garmin, ale i uživatelům ostatních GPS navigací. Všechny záznamy je možné na Garmin Adventures nahrávat ve standardním GPX formátu, se kterým pracují například i mobilní telefony s GPS.

Zajímavou a ednoduchou outdoorovou GPS navigací, kterou je možné ve spojení se serverem Garmin Adventure použít je Garmin Dakota 10 (3.990 Kč), která nabízí kompaktní rozměry, vysokou odolnost, dotykový displej se zobrazením podrobné turistické mapy (v ceně podrobná turistická mapa ČR 1:25 000).

Podívejte se, jak vypadá ukázka trasy zpracovaná pro web Garmin Adventures.

Aktualizace: ukázka zcela nového záznamu Garmin Adventures. Zaměřeno, nafoceno s novým Garmin Oregon 650.