Garmin Forerunner 645 jsou malé, lehké a k dispozici i ve verzi s přehráváním hudby

08. leden 2018 / Czech
Garmin Forerunner 645 jsou malé, lehké a k dispozici i ve verzi s přehráváním hudby

Řada hodinek Forerunner byla od začátku určena především pro běžce a nově oznámený Forerunner 645 patří společně s Forerunner 935 k nejlepším současným běžeckým GPS hodinkám současnosti. Vedle špičkových funkcí je u moderních sportovních hodinek důležitý i design a konstrukce a právě v tomto ohledu je Forerunner 645 výjimečný. Spojením minimální velikosti, hmotnosti a elegantního designu vznikly hodinky, které dokonale padnou i na menší zápěstí a které se dají nosit po celý den v kombinaci s běžeckým i civilním oblečením.

Forerunner 645

Vzhledem a velikostí je Forerunner 645 podobný nedávno představeným hodinkám vívoactive3. Podobně, jako vívoactive3, i Forerunner 645 patří mezi lehčí a menší modely v současné nabídce Garminu. Oproti vívoactive3 nemá Forerunner 645 dotykový displej a ovládá se pomocí pěti tlačítek umístěných po obvodu hodinek. Logika ovládání hodinek je převzatá od ostatních hodinek Garmin. Pokud znáte ovládání modelů fénix3, fénix5 nebo forerunner 935, nebudete mít s pochopením funkce tlačítek sebemenší problém. U většiny sportovních hodinek upřednostňuje Garmin ovládání tlačítky před dotykovým displejem. V náročných podmínkách tréninku, ve vodě, dešti, případnš zimě je ovládání pomocí tlačítek rozhodně jistější.

Forerunner 645 Music s funkcí hudebního přehrávače

Garmin Forerunner 645 bude k dispozici ve dvou variantách: Forerunner 645 a Forerunner 645 Music. Verze Forerunner 645 Music nabízí navíc paměť 4GB s možností uložení až 500 sladeb a přehrávání hudby z hodinek přímo do bezdrátových Bloetooth sluchátek. Oba modely společně nabízí optické měření srdečního tepu přímo na zápěstí, multisportovní funkce a samostatné profily pro podrobné vyhodnocení běhu, běhu na pásu, jízdy na kole, jízdy na cyklistickém trenažéru, plavání v bazénu, lyžování, fitness cvičení a řadu dalších sportů. Oba modely jsou vybaveny vestavěným barometrickým výškoměrem s přesnějším měřením nadmořské výšky, vertikální rychlosti a převýšení. K dispozici je WiFi bezdrátové připojení, stejně jako možnost připojení ANT+ i Bluetooth externích snímačů srdečního tepu, kadence nebo rychlosti. Samozřejmostí je možnost přípravy tréninkových plánů, vyhodnocení aerobního a anaerobního tréninkového efektu, automatické měření VO2Max, laktátového práhu, celodenní měření stress skóre nebo například doporučené doby odpočinku. Ve spojení s hrudním snímačem srdečního tepu nebo se snímačem Running Dynamics Pod jsou hodinky schopné měřit délku kroku, výšku odrazu, dobu kontaktu nohy se zemí, podíl levé/pravé nohy na běžeckém výkonu a nebo měření běžeckého výkonu ve wattech.

Model Garmin Forerunner 645 Music nabízí navíc možnost propojení se streamovací hudební aplikací Deezer. Uživatelé služby Deezer Premium+ mají možnost stahování offline playlistů z počítače přímo do paměti hodinek.

Forerunner 645

Oproti triatlonovému modelu Forerunner 935, který je v současnosti nejdokonalejším a nejvšestrannějším sporttersterem, neumí Forerunner 645 měřit plavání v přírodě, golf, nedokáže měřit srdeční tep během plavání a také neumožňuje připojení cyklistických wattmetrů, jako například pedálů Garmin Vector3.

Forerunner 645 nabízí velmi slušnou výdrž baterie. Na jedno nabití dokáže fungovat až 1 týden v režimu chytrých hodinek, až 12 hodin tréninku s plně zapnutým GPS nebo až 5 hodin tréninku se současně zapnutým GPS a hudebním přehrávačem u modelu Forerunner 645 Music.

Forerunner 645 BlackForerunner 645 SandstoneForerunner 645 Music BlackForerunner 645 Music Cerise

Hodinky Forerunner 645 budou k dispozici ve dvou barevných verzích: černé a šedé, model Forerunner 645 Music bude k dispozici v černém a vínovém barevném provedení. Bez ohledu na barevné provedení, všechny nabízené modely mají možnost jednoduché výměny řemínků. V rámci dodatečného příslušenství jsou k dispozici jak sportovní, tak i stylové řemínky z kůže, které se hodí i pro slavnostní příležitosti, při kterých jiné sportovní hodinky zůstávají často odložené. Forerunner 645 patří společně s hodinkami vívoactive, forerunner 35 a Forerunner 30 k nejmenším a nejlehčím běžeckým hodinkám. Díky kompaktní velikosti a minimální hmotnosti jsou hodinky vhodné i pro ženy, kterým větší modely vadí.

Ceny a dostupnost

Obě novinky budou k dispozici v Q1 2018.
Doporučené maloobchodní ceny:
Forerunner 645 ... 9.990 Kč s DPH,
Forerunner 645 Music ... 11.490 Kč s DPH.

 

Forerunner® 645/645 Music

Forerunner 935

Hlavní sportovní profily

Běh, jízda na kole, plavání v bazénu, lyžování, fitness

Běh, jízda na kole, plavání v bazénu i v přírodě, triatlon, lyžování, fitness, golf, multisport

GPS/GLONASS

ano

ano

Wi-Fi

ano

ano

ANT+/USB/BLE

ano

ano

Funkce chytrých hodinek

ano

ano

Connect IQ™ aplikace

ano

ano

Optické měření tepu na zápěstí

ano

ano

Barometrický výškoměr

ano

ano

MP3/AAC přehrávač

ano (jen FR645 Music)

ne

Krokoměr

ano

ano

Počítání pater

ano

ano

Intenzívní minuty

ano

ano

Funkce Auto Lap

ano

ano

Configurable lap pop-up

ano

ano

Auto Pause® feature

ano

ano

Auto/manuální multisport

ne

ano

Alarmy

ano

ano

Tréninky

ano

ano

Tréninkové plány

ano

ano

Metronom

ano

ano

Měření plavání v bazénu

ano

ano

Měření plavání v přírodě

ne

ano

Golfové funkce

ne

ano

Nastavitelná datová pole

ano

ano

Aerobní tréninkový efekt

ano

ano

Anaerobní tréninkový efekt

ano

ano

Tréninkový status

ano

ano

Tréninková zátěž

ano

ano

VO2 max

ano

ano

Čas regenerace

ano

ano

Předpověď výsledků

ano

ano

Auto detekce max. srdečního tepu

ano

ano

Laktátový práh

ano

ano

FTP, Functional Threshold Power

ne

ano

HRV stress test

ano

ano

Test kondice

ano

ano

Čas dotyku nohy se zemí*

ano

ano

Podíl L/P nohy na výkonu*

ano

ano

Kadence*

ano

ano

Vertikální oscilace*

ano

ano

Délka kroku*

ano

ano

Vertikální poměr*

ano

ano

Výdrž baterie

Trénink s GPS: 12 hod.

Trénink s GPS a hudbou: 5 hod.

Smartwatch: 7 dnů

Trénink s GPS: 24 hod.

Smartwatch: 2 týdny

Možnost připojení senzorů

Běžecký wattmetr

ano

ano

Cyklo rychlost a kadence

ano

ano

Cyklistický wattmetr

ne

ano

Cycling dynamics

ne

ano

Shimano Di2

ne

ano

Running Dynamics Pod

ano

ano

Varia Vision™ head-up displej

ano

ano

Varia™ cyklistická světla

ano

ano

Varia cyklistický radar

ano

ano

Snímače srdečního tepu HRM-Tri/HRM-Run/HRM-Swim

ano(HRM-Run)

ano