Approach G80 je unikátní golfový počítač s měřením odpalu

22. leden 2019 / Golf
Approach G80 je unikátní golfový počítač s měřením odpalu

Garmin Approach G80 je jeden z nejúžasnějších produktů, které jsme dosud pro hráče golfu dali na trh. Na hřišti nabízí běžné funkce golfových počítačů, jako měření vzdálenosti, záznam hry nebo vedení digitální skórekarty, můžete jej ale vzít s sebou i na driving range a použít jako výjimečný tréninkový nástroj.

Garmin Approach G80 je golfový počítač s měřením odpalu

Při tréninku na driving range se Approach G80 položí před golfovou hůl, zhruba 30 cm od pozice míčku. Golfový počítač se nakloní tím, že pod něj podložíte jeden golfový míček, má na něj v zadní stěně těla připravenou prohlubeň. Vestavěný radar v Approach G80 dokáže z této pozic sledovat pohyb golfové hole a golfového míčku a měřená data postupně zobrazovat na displeji.

Tréninkový režim přitom nezůstává jen u pouhého měření veličin odpalu. K dispozici je několik režimů, které dělají trénink zábavnější. Od základního měření (Warm Up), přes trénink odpalů na konkrétní vzdálenost (Target Practice), trénink tempa švihu (Tempo Training) až po virtuální hru na libovolném světovém hřišti (Virtual Round). Virtuální hru je možné pojmout i jako turnaj a vyzvat své přátele, aby přijali vaši výzvu a srovnali navzájem výsledky.

Garmin Approach G80 a zobrazení detailu greenu

Při hře umí Approach G80 zobrazit podrobnou mapu ferveje, včetně důležitých vzdáleností k začátku/středu/konci greenu, překážkám, layup, dogleg nebo libovolnému místu na ferveji. Je možné zobrazit i detailní pohled na green, včetně jednoduché možnosti přesunu pozice vlajky podle aktuální situace. Je možné přizpůsobit měřené vzdálenosti tvaru terénu nebo zobrazit směr a vzdálenost k jamce i z míst bez přímé viditelnosti.

Approach G80 je kompaktní, dá se nosit s sebou v kapse, ale praktičtější je jeho upevnění na golfový bag pomocí klipsu nebo karabiny, které jsou součástí balení. Approach G80 je odolný proti vodě, takže se nemusíte bát nepřízně počasí. Váží necelých 120 gramů a ovládá se pomocí barevného dotykového displeje o úhlopříčce 3,5“ a dvou tlačítek umístěných na boku.

Garmin Approach G80 je golfový počítač s měřením odpalu

Approach G80 jsme měli možnost ještě před uvedením na trh otestovat na driving range na hřišti Albatros. Měřená data vypadala velmi dobře. I při opakovaných ranách potvrzoval Approach jako nejdelší ten odpal, který byl pocitově nejpovedenější. U několika odpalů na začátku testu jsme zkoušeli odpálená míčky zpětně přeměřit laserovým dálkoměrem a přesnost měření nás příjemně překvapila. Approach G80 je zajímavý pomocník pro hru i trénink. Samotný trénink se přitom nemusí omezit jen na driving range, stejně dobře je možné Approach použít i s cvičnými míčky doma, pokud se u vás najde kousek vhodného místa.

Dostupnost: únor 2019
Maloobchodní cena: 12.990 Kč s dph
Více informací: www.garmin.cz/Approach_G80