Hodinky řady Garmin HR Optic měří srdeční tep na zápěstí!

Dá se hrudní pás pro měření srdečního tepu nahradit měřením na zápěstí? Pro koho se měření tepu na zápěstí hodí? Představujeme novou řadu sportovních GPS hodinek s optickým měřením srdečního tepu na zápěstí.

Před několika týdny oznámila značka Garmin nové sportovní GPS hodinky Forerunner 225 s vestavěným optickým měřením srdečního tepu přímo na zápěstí. V těchto dnech se nové hodinky dostávají na český trh a společně s jejich uvedením představujeme hodinky řady Garmin HR Optic, které nabízí optické měření tepu i pro další typy hodinek z naší nabídky.

Měření tepu na zápěstí s Garmin HR Optic

 Jak se vyznat v označení GPS hodinek Garmin?

Název produktu

Typ snímače/měření tepu

Popis

Forerunner 220

Balení bez snímače tepu

Pokud název produktu neobsahuje písmena HR, znamená to, že balení neobsahuje snímač tepu. U některých jednoduchých modelů nemusí jít připojit, u většiny je ale možné jej dodatečně přikoupit.

Forerunner 15HR

V ceně standardní hrudní snímač tepu

HR Standard

Označení HR označuje standardní snímač, který měří srdeční frekvenci na hrudníku a bezdrátově ji posílá do hodinek. Standardní hrudní pás je v přední části z měkkého plastu/gumy, v zadní části je elastický popruh. I když se jedná o standardní snímač, jeho výhodou je spolehlivost a dlouhá životnost. Snímač vydrží fungovat cca 1-1,5 roku na jednu baterii typu CR2032. Po jejím vybití ji uživatel může vyměnit.

Forerunner 220HR Premium

V ceně měkký, prémiový hrudní snímač tepu

HR Premium

Označení HR Premium označuje měkký snímač, který měří srdeční frekvenci na hrudníku a bezdrátově ji posílá do hodinek. Prémiový hrudní pás je v přední části i zadní části tvořen elastickým popruhem, na kterém je připevněna malá plastová část ukrývající elektroniku a bezdrátový vysílač. Prémiové hrudní snímače jsou pohodlnější, než standardní. Snímač vydrží fungovat cca 1-1,5 roku na jednu baterii typu CR2032. Po jejím vybití ji uživatel může vyměnit. Podle způsobu používání může tento snímač čas od času vyžadovat výměnu elastického popruhu, na kterém je připojena část s elektronikou.

Forerunner 620HR RUN

fénix3 Performer

V ceně měkký, prémiový hrudní snímač tepu s vestavěným akcelerometrem

HR RUN

Označení HR RUN a u vybraných produktů také Performer označuje měkký snímač, který měří srdeční frekvenci na hrudníku a bezdrátově ji posílá do hodinek. Oproti prémiovému pásu je snímač navíc vybaven vestavěným akcelerometrem, který je s kompatibilními hodinkami schopen při běhu měřit kadenci, dobu kontaktu nohy se zemí a vertikální oscilaci (o kolik mm se zvedne hrudník běžce po odrazu). Hrudní pás HR RUN je podobně jako HR Premium v přední části i zadní části tvořen elastickým popruhem, na kterém je připevněna malá plastová část ukrývající elektroniku a bezdrátový vysílač. Hrudní snímače HR RUN jsou pohodlnější, než standardní. Snímač vydrží fungovat cca 1-1,5 roku na jednu baterii typu CR2032. Po jejím vybití ji uživatel může vyměnit. Podle způsobu používání může tento snímač čas od času vyžadovat výměnu elastického popruhu, na kterém je připojena část s elektronikou.

Forerunner 225WHR

Hodinky obsahují vestavěný, optický snímač tepu. Tep měří na zápěstí.

WHR vestavěný optický snímač tepu

Zkratka WHR označuje optický snímač tepu zabudovaný do těla hodinek. Tyto hodinky měří tep na zápěstí a pro měření tepu nepotřebují žádný dodatečný snímač. Optický snímač nemusí fungovat u všech typů pleti (lidé s tmavou pletí nebo s tetováním v místě měření mohou mít s fungováním snímače problémy). Za určitých okolností (např. nedostatečné utažení hodinek, nedostatečné prokrvení ruky) může mít optický snímač oproti hrudnímu pásu nižší přesnost. Tuto nevýhodu plně vyváží pohodlnost jeho použití. Optické snímače také oproti hrudním pásům nejsou schopné měřit drobné variace srdeční frekvence a u vyšších modelů hodinek nemusí poskytovat přesné hodnoty například doby regenerace nebo podobných funkcí pracujících s variabilitou srdeční frekvence. Vestavěný optický snímač má také omezení při používání v zimních měsících, kdy se hodinky často oblékají na rukáv (kvůli viditelnosti displeje). Na rukávu samozřejmě optický snímač nedokáže měřit tep. Forerunner 225WHR proto umí v takových situacích připojit i běžné hrudní snímače.

Forerunner 220 HR Optic

fénix3 HR Optic

Balení obsahuje samostatný, optický snímač tepu, který měří tep na zápěstí nebo případně na paži.

HR Optic

Zkratka HR Optic označuje samostatný, optický snímač tepu, který se umístí na zápěstí nebo paži a bezdrátově do hodinek vysílá informace o měřeném tepu. Samostatný optický snímač, má v porovnání s vestavěným, výhodu při používání v zimních měsících, kdy se dá umístit na ruku, zatímco hodinky se umístí na rukáv.

Samostatný optický snímač nemusí fungovat u všech typů pleti (lidé s tmavou pletí nebo s tetováním v místě měření mohou mít s fungováním snímače problémy). Za určitých okolností (např. nedostatečné utažení hodinek, nedostatečné prokrvení ruky) může mít optický snímač oproti hrudnímu pásu nižší přesnost. Tuto nevýhodu plně vyváží pohodlnost jeho použití.

Optické snímače také oproti hrudním pásům nejsou schopné měřit drobné variace srdeční frekvence a u vyšších modelů hodinek nemusí poskytovat přesné hodnoty například doby regenerace nebo podobných funkcí pracujících s variabilitou srdeční frekvence.

Pro někoho může být u samostatného snímače nevýhodou nutnost jeho pravidelného dobíjení. Samostatný optický snímač vydrží na jedno nabití fungovat cca 8-10 hodin.

 Řada hodinek HR Optic nabízí vybrané modely GPS hodinek Garmin, které jsou dodávány včetně samostatného optického snímače srdečního tepu. V balení je obsažen snímač Scosche Rhytm+, jehož výhodou je možnost umístění jak na zápěstí, tak i na paži. Je to díky možnosti prodloužení použitého řemínku. Podle našich zkušeností se při umístění snímače na paži zvyšuje přesnost a spolehlivost optického snímače.

Optický snímač tepu Scosche Rhytm+

 Výhodou optického snímače je jednoduchost jeho použití. I v případě, kdy se na sport oblékáte do několika vrstev oblečení (například lyžování na sjezdovce), není problém nasadit snímač dodatečně, aniž byste se museli opět svlékat.V řadě hodinek HR Optic jsou k dispozici tyto modely:

Model

Cena v Kč s DPH

Forerunner 220 HR Optic

7490

Forerunner 225WHR

7990

vivoactive HR Optic

8990

fenix3 HR Optic

14490

 Garmin Forerunner 220 HR Optic

Garmin Forerunner 220 HR Optic

Nejjednodušší a nejlevnější model hodinek, který s optickým měřičem tepu nabízíme. Je alternativou pro Forerunner 225 WHR, který je funkčně velmi podobný, ale cenově o něco dražší. Forerunner 220 HR Optic je vhodný pro sportovce, kteří preferují menší a lehčí hodinky a externí snímač a případně ty, kteří používají sporttester s měřením tepu v průběhu celého roku a v zimě nechtějí používat hrudní pás.


Forerunner 225 WHR Optic

Garmin Forerunner 225 WHR

Elegantní řešení „vše v jednom“. Forerunner 225 nabízí zabudovaný optický snímač v těle hodinek. Jsou o něco málo silnější než Forerunner 220, ale oproti samostatnému optickému snímači stačí nabíjet jen jedno jediné zařízení.


Garmin vivoactive HR Optic

Garmin vivoactive HR Optic

Chytré, sportovní GPS hodinky od Garminu. Jsou neskutečně lehké a tenké, kombinují tlačítka s barevným dotykovým displejem. Mají všestranné využití (chůze, běh, kolo, plavání a dokonce i golf). Sedí perfektně na pánské i dámské ruce. V kombinaci s optickým snímačem tepu jsou skutečně jedinečným řešením.


Garmin fenix3 HR Optic

Garmin fénix3 HR Optic

Garmin fénix3 jsou ty nejlepší sportovní hodinky, které jsme v současné době schopni nabídnout a objektivně – nemají na současném trhu konkurenci. Nabízí funkce chytrých hodinek, mají neskutečnou výdrž (až 6 týdnů v režimu hodinek) a navíc vypadají dobře. Ve verzi HR Optic jsou řešením pro všechny, kteří jsou nároční a upřednostňují optické měření tepu před klasickými hrudními pásy.

Zasílat novinky a akce

aktualizace mapregistrace produktu

Vámi vybrané produkty k zakoupení
0
Produkty vložené k porovnání
0
Chcete pomoci? Položte nám dotaz!