Cyklistický radar a adaptivní cyklosvítilna od Garminu pomohou cyklistům s prevencí nehod na silnicích

Americká značka Garmin je známá především jako výrobce širokého sortimentu GPS navigací. V několika posledních letech se Garmin etabloval na trhu s cyklistickou elektronikou se svými cyklopočítači a wattmery. Výrobky značky Garmin přitom patří k nejlepším výrobkům svého druhu. Důkazem technologického náskoku jsou i dva nové produkty, které Garmin představuje v těchto dnech. Jedním z nich je cyklistický radar Garmin Varia Rearview Radar. Cyklistický radar sleduje prostor na silnici za cyklistou a je schopen cyklistovi nebo další elektronice na kole předat informace o vzdálenosti a počtu automobilů, které jedou za ním. Druhým představeným produktem je adaptivní cyklosvítilna Garmin Varia Smart Bike Lights. Chytrá svítilna je schopna přizpůsobit svícení v závislosti na informacích přicházejících z GPS cyklopočítače nebo cyklistického radaru. Při vyšší rychlosti svítí dále před jízdní kolo, při brzdění může zesílit intenzitu zadního, červeného světla a případě zezadu blížícího se automobilu upozorní na cyklistu zvýrazněným blikáním.

Představujeme Garmin Varia - řadu produktů pro zvýšení bezpečnosti cyklistů

 Garmin Varia

Garmin Varia Rearview Radar – zpětný cyklistický radar

Garmin Varia Rearview Radar je prvním zpětným cyklistickým radarem vůbec. Podle dostupných statistik je nejvíce nehod s přítomností cyklisty způsobeno nárazem automobilu právě zezadu. Cyklistický radar Garmin Varia je schopen detekovat zezadu se blížící vozidla a s předstihem upozornit na možné riziko jak cyklistu, tak i řidiče automobilu.

Garmin Varia Radar

V minulosti byly snahy vybavit kolo zpětnými zrcátky nebo detekovat hluk blížícího se vozu, ale podobné vybavení má svá omezení. Zpětný cyklistický radar Garmin Varia Rearview Radar je schopen detekovat automobil s dostatečným předstihem a nejen včas varovat samotného cyklistu, ale pomocí zvýšení intenzity zadního, varovného světla současně i řidiče blížícího se automobilu.

Garmin Varia Radar   Garmin Varia Radar

Zpětný cyklistický radar Garmin Varia Rearview Radar obsahuje zadní cyklistické světlo s radarem a radarový displej. Zadní světlo s radarem detekuje blížící se vozidlo ve vzdálenosti až 140 metrů za cyklistou a se zkracující se vzdáleností mezi vozidlem a cyklistou zvyšuje intenzitu svícení. Radarový displej je navržený pro umístění na řídítkách a je schopen současně zobrazit až 8 blížících se automobilů a upozornit na jejich vzdálenost. S klesající vzdáleností zvýrazní radarový displej zvyšující se riziko pomocí změny barvy zobrazení. Cyklistický radar je v prodeji buď v sadě (zadní světlo s radarem + radarový displej) nebo je možné koupit samostatně zadní světlo s radarem a použít jej v kombinaci s některým z kompatibilních cyklopočítačů řady Garmin Edge.

Garmin Varia Smart Bike Lights – adaptivní cyklosvítilna

Adaptivní cyklosvítilna Garmin Varia svítí podle potřeb cyklisty. Na základě dat z kompatibilního GPS cyklopočítače Garmin Edge automaticky na základě rychlosti jízdy přizpůsobuje jas a kužel předního světla. Zadní světlo pracuje v samostatném režimu, v případě snížení rychlosti cyklisty automaticky zvyšuje intenzitu světla a varuje tak ostatní účastníky dopravního provozu před náhlým snížením rychlosti. Světla je navíc možné ovládat pomocí dálkového ovládání nebo pomocí kompatibilních GPS cyklopočítačů Garmin Edge.

 Garmin Varia adaptivní cyklosvítilna

Dodatečné funkce

Produkty řady Garmin Varia jsou schopné spolupracovat s kompatibilními produkty značky Garmin a nabízet dodatečné funkce v závislosti na typu připojeného cyklopočítače. Adaptivní svítilna je například ve spojení s Edge 1000 schopna upravovat jas podle množství okolního světla. S jinými modely je možné preventivně šetřit baterii a svítilnu automaticky zapínat/vypínat společně se zapnutím/vypnutím cyklopočítače.

Garmin Varia adaptivní cyklosvítilna  Garmin Varia adaptivní cyklosvítilna

CYKLISTICKÝ RADAR, ZÁKLADNÍ FUNKCE:

UPOZORNĚNÍ NA BLÍŽÍCÍ SE VOZIDLO

Radarový displej nebo displej kompatibilního cyklopočítače zobrazuje až 8 zezadu se blížících vozidel. Zobrazené informace cyklistu upozorní na počet a vzdálenost blížících se vozidel. Radarový displej upozorní pomocí LED diod, cyklopočítače pomocí částečného překrytí aktuálních dat na displeji. Radar detekuje vozidla až do vzdálenosti 140 metrů. Radar funguje na základě měření rozdílu rychlostí cyklisty a vozidla za ním. V případě jízdy více cyklistů stejnou rychlostí za sebou, radar na tyto cyklisty neupozorňuje.

AUTOMATICKÉ ZVÝŠENÍ JASU

Zadní světlo radaru automaticky zvyšuje jas v případě zezadu blížícího se vozidla.

INDIKÁTOR PŘIBLÍŽENÍ

Indikátor upozorňuje na relativní rychlost přiblížení a vzdálenost zezadu se blížícího vozidla. Vyšší rychlost přiblížení upozorní na potenciálně vyšší riziko.

 

ADAPTIVNÍ CYKLOSVÍTILNA, ZÁKLADNÍ FUNKCE:

AUTOMATICKÁ REGULACE SVITU

Na základě informací o rychlosti z kompatibilního GPS cyklopočítače je cyklosvítilna schopna automaticky nastavovat dosvit. Při rychlejší jízdě svítí dále před cyklistu, při pomalejší osvětlí bližší okolí. Pokud cyklopočítač zaznamená náhlé snížení rychlosti, automaticky zvýší jas zadního světla a varuje vzadu jedoucí účastníky dopravního provozu před zpomalením.

AUTOMATICKÉ NASTAVENÍ INTENZITY

Intenzita předního i zadního světla může mít funkci automatického nastavení v případě propojení cyklosvítilny s cyklopočítačem vybaveným světelným senzorem (Garmin Edge 1000).

 

DOPORUČENÉ MALOOBCHODNÍ CENY:

GARMIN VARIA CYKLISTICKÝ RADAR

Kód

Doporučená cena

Varia Cyklistický Radar – Bundle (displej + zadní světlo)

010-01509-10

7.990 Kč

Balení obsahuje: displej radaru na řídítka, zadní světlo/radar, držák na displej na řídítka, držák na zadní světlo na sedlovou trubku, univerzální držák na zadní světlo, microUSB kabel, manuál.

Varia Cyklistický Radar – Zadní světlo/radar

010-01509-00

5.490 Kč

Balení obsahuje: zadní světlo/radar, držák na zadní světlo na sedlovou trubku, univerzální držák na zadní světlo, microUSB kabel, manuál.

 

GARMIN VARIA ADAPTIVNÍ CYKLOSVÍTILNA

Kód

Doporučená cena

Varia Adaptivní svítilna - Bundle (přední + zadní)

010-01419-00

7.990 Kč

Balení obsahuje: Varia přední světlo, Varia zadní světlo, dálkové ovládání s držákem na silniční kolo a MTB, univerzální předsazený držák na přední světlo, držák na zadní světlo na sedlovou trubku, univerzální držák na zadní světlo, microUSB kabel, manuál.

Varia Adaptivní svítilna - přední světlo

010-01415-00

5.490 Kč

Balení obsahuje: Varia přední světlo, univerzální předsazený držák na přední světlo, microUSB kabel, manuál.

Varia Adaptivní svítilna - zadní světlo

010-01417-00

1.900 Kč

Balení obsahuje: Varia zadní světlo, držák na zadní světlo na sedlovou trubku, univerzální držák na zadní světlo, microUSB kabel, manuál.

KOMPATIBILNÍ GPS CYKLOPOČÍTAČE GARMIN:
Edge 1000, Edge 520, později (Q3/2015) pomocí softwarové aktualizace také Edge 810, Edge 25, Edge 510

 

TECHNICKÁ SPECIFIKACE:

Varia Radar

Varia Radar

Mód svícení:

stále svítící nebo blikající

Lumeny:

15

Životnost baterií

(vysoký výkon):

4 hodiny

ANT+

Ano

Odolnost proti vodě:

IPX7

Rozměry:

displej radaru

6.0 cm x 3.4 cm x 1.9 cm

Rozměry:

zadní světlo

7.3 cm x 4.4 cm x 2.3 cm

Hmotnost:

displej radaru

28.5 gramů

Hmotnost:

zadní světlo

63,5 gramů

 

 

 

Varia Adaptivní cyklosvítilna

Garmin Varia Adaptivní cyklosvítilna

Mód svícení:

přední světlo: vysoká intenzita, nízká intenzita, automatická intenzita

zadní světlo: stále svítící nebo blikající

Lux :

přední světlo: 95 Lux v 10 metrech

zadní světlo: -

Lumeny:

přední světlo: 600

zadní světlo: 28

Životnost baterií

(vysoký výkon):

přední světlo: 2.5 hod.

zadní světlo: 4 hod.

Doba nabíjení:

přední světlo: 6 hod.

zadní světlo: 2 hod.

ANT+:

Ano

Odolnost proti vodě:

IPX7

Rozměry:

přední světlo: 4.8 cm x 9.2 cm x 4.0 cm

zadní světlo: 3.8 cm x 9.2 cm x 1.7 cm

Hmotnost:

přední světlo: 222.0 g

zadní světlo: 52.0 g

Zasílat novinky a akce

aktualizace mapregistrace produktu

Vámi vybrané produkty k zakoupení
0
Produkty vložené k porovnání
0
Chcete pomoci? Položte nám dotaz!