Běžné fitness náramky měří kroky, ty lepší srdeční tep a ty nejlepší i rychlost a vzdálenost při většině sportů

Garmin vívo série

Hledáte motivaci k hubnutí, změně životního stylu nebo jste právě začali s pravidelným sportováním? I pro vás mohou být fitness náramky tou správnou motivací. Americká značka Garmin má fitness náramky k dispozici v několika modelových řadách, které uspokojí začínající i náročné vyznavače pohybu. Ty základní měří kroky, ty lepší srdeční tep a ty nejlepsší mají GPS a změří většinu sportovních aktivit (běh, kolo, in-line brusle, lyžování...). Jak se v nabídce vyznat a jak vybrat ten správný fitnmess náramek? Pomůžeme vám v následujícím článku...

Fitnes náramky na trhu nejsou jeden jako druhý. Na trhu je dnes k dispozici několik různých úrovní nebo chcete-li generací oblíbených fitness náramků. Navzájem se liší cenou, funkcemi a ideálním účelem využití. Právě tyto rozdíly se zde pokusíme vysvětlit.

 

Představení – o těchto náramcích se zmíníme:

Řada vívofit nabízí 1 rok výdrže bez nabíjení, vívomove stylový vzhled, vívosmart Optic smart notifikace a měření tepu na zápěstí, vívosmart Optic GPS všestrannost GPS sporttesteru a všestranný vívoactive Optic má skvělý poměr cena/výkon a svými funkcemi se řadí mezi multisportovní GPS sporttestery.

Fitness náramky Garmin

Bližší popis představených fitness náramků

Vívofit s výdrží 1 rok bez nabíjení (cena 2.000 - 3.000 Kč)

Garmin vívofit1K nejjednodušším fitness náramkům patří Garmin vívofit (případně i novější typy vívofit2 a vívofit3). Předností vívofitu je opravdu dlouhá výdrž – přes 1 rok na jednu sadu baterií. U náramku se tak nemusíte starat o pravidelné dobíjení a po roce knoflíkové baterie jednoduše vyměníte. Náramek je vodotěsný, dá se s ním i do sprchy nebo do bazénu. Díky jednoduchosti ovládání je vhodný i pro děti nebo seniory. K jeho ovládání slouží jediné tlačítko, kterým se na displeji přepíná zobrazení času, datumu, kroků, kalorií, vzdálenosti a případně i srdečního tepu (v případě, že k náramku připojíte externí snímač srdečního tepu). Vívofit ocení všichni, kdo hledají jednoduchého pomocníka k hubnutí a změně životního stylu. Stejně dobře ale poslouží jako měřič vzdálenosti pro turisty nebo začínající nebo občasné běžce. Náramek nutně nepotřebuje propojení s chytrým telefonem a funguje i samostatně, kdy dokáže nahradit funkce běžných hodinek.
Náramky vívofit existují ve třech generacích. Verze vívofit2 nabízí oproti prvnímu vívofitu podsvícení displeje, zvukové upozornění a sportovní stopky, pomocí nichž můžete lépe změřit samostanou sportovní aktivitu (například hodinový výběh). Vívofit3 je především menší a elegantnější než předchozí verze, ocení to především ženy, pro které jsou navíc k dispozici i netradiční stylové řemínky.

Vívomove jsou elegantní fitness hodinky (cena od 4.500 Kč)

Garmin vívomove jsou stylové hodinky s fitness funkcemiGarmin vívomove je nejelegantnějším fitness náramkem. Vlastně to jsou spíše klasické, ručičkové hodinky, než fitness náramek. Funkce náramku jsou v hodinkách ukryté a navenek nejsou vidět. Vívomove je napájený z knoflíkových baterií a na jednu sadu vydrží fungovat celý 1 rok. Navíc je vodotěsný a dá se s ním i plavat. Ciferník hodinek ukrývá dva nenápadné displeje. Jeden zobrazuje počet kroků absolvovaných za den a druhý upozorňuje na delší dobu strávenou bez pohybu. Hodinky obsahují Bluetooth technologii a jsou schopné se spojit s chytrým telefonem, do kterého umí přenášet informace o míře celodenního pohybu, případně délce a kvalitě spánku, který na ruce dokáží také měřit a vyhodnotit. Hodinky vívomove se nabízí ve třech cenových hladinách: vívomove Sport (4.500 Kč), vivomove Classic (6.000 Kč) a vivomove Premium (8.500 Kč). Nabídkou funkcí jsou všechny varianty stejné, liší se pouze použitými materiály. Základní hodinky jsou vybavené latexovými řemínky vhodnými jak pro sportovní, tak i běžné využití, verze Classic obsahuje kožené řemínky a verze Premium má hodinky s celokovovým tělem a koženými řemínky.
Hodinky Garmin vívomove jsou vhodné jako motivace k pohybu, pro všechny, kterým nesedí běžné fitness náramky. Stylové hodinky vívomove se dají oproti běžným fitness náramkům mnohem lépe sladit s pacovním nebo společenským oblečením a přitom jsou dostatečně odolné i pro aktivní životní styl.

Vívosmart Optic je chytrý fitness náramek s měřením tepu (cena 4.000 Kč)

Garmin vívosmart OpticGarmin vívosmart Optic je fitness náramek, který měří nejen míru denního pohybu, ale i srdeční tep (přímo na zápěstí) a při propojení s chytrým telefonem zobrazuje příchozí volání, sms, emaily a další notifikace.
Oproti jednodušším zařízením (vívofit nebo vívomove) má náramek dotykový displej a potřebuje pravidelné nabíjení. Na jedno nabití vydrží vívosmart fungovat přibližně 1 týden. Vívosmart má sportovní stopky, pomocí kterých je schopen změřit a podrobně vyhodnotit libovolnou sportovní aktivitu, při běhání venku nebo na běžeckém trenažéru zobrazí náramek kromě srdečního tepu, spálených kalorií a stopek navíc i uběhnutou vzdálenost.
Srdeční tep neměří vivosmart jen během sportovní aktivity, ale v průběhu celého dne. Naměřená data je následně možné podrobně vyhodnotit v deníku Garmin Connect v PC nebo v chytrém telefonu. Pokud necháte náramek na ruce i během noci, vyhodnotí délku a kvalitu spánku.
Garmin vívosmart Optic je vhodný jako základní sporttester s měřením tepu pro začínající běžce nebo sportovce, kteří často absolvují cvičení ve fitcentru, případně kombinují sportování uvnitř a venku. Díky nminimálním rozměrům sedí náramek i na menší dámské nebo dětské ruce (velikost S).

Vívosmart Optic GPS je všestranný náramek a plnohodnotný GPS sporttester (cena 5.500 Kč)

Garmin vívosmart Optic GPSJedním z nejzajímavějších a nejvšestrannějších fitness náramků je Garmin vívosmart Optic GPS. V podstatě se jedná o plnohodnotný GPS sporttester, který umí změřit běh, jízdu na kole, jízdu na in-line bruslích nebo třeba lyžování. Oproti jiným GPS hodinkám je ale mnohem menší, což ocení především ženy a obecně sportovci s malým zápěstím. Náramek vívosmert Optic GPS současně měří srdeční tep přímo na zápěstí ruky a nevyžaduje oblékání klasických hrudních pásů, které mohou být pro některé sportovce nepříjemné.
Podobně jako vívosmart Optic, i vívosmart Optic GPS má k dispozici funkce chytrého náramku a po spárování s chytrým mobilním telefonem upozorní na příchozí volání, sms zprávy a další notifikace. Pokud v práci potřebujete sledovat příchozí hovory i během porad a schůzek, bude vám vívosmart v takévé situaci užitečný.
Zaznamenané outdoorové sportovní aktivity se po přehrání do tréninkového deníku Garmin Connect zobrazí nad podrobnou mapou včetně výškového profilu, srdečního tepu nebo rychlosti. Vívosmart Optic GPS je tak svými možnostmi srovnatelný s funkcemi, které nabízí větší GPS hodinky. Jeho největším omezením je výdrž baterie. N ajedno nabití vydrží vívosmart Optic GPS až 5 dní v režimu chytrých hodinek a nebo až 8 hodin při zapnutém GPS záznamu. Omezená výdrž je daň za kompaktní rozměry a nízkou hmotnost náramku. Na druhou stranu, kdo z nás je schopen 8 hodin nepřetržitě sportovat? A baterii je možné rychle dobít pomocí snadno dostupných záložních zdrojů (PowerBank).

Vívoactive Optic má skvělý poměr cena/výkon a multisportovní funkce (cena 7.000 Kč)

Garmin vívoactive OpticTyto hodinky by správně už neměly patřit mezi fitness náramky, ale spíše mezi plnohodnotné GPS sporttestery. Svým názvem se ale řadí mezi „vívo“ sérii, kterou Garmin označuje především přístroje, které monitorují míru celodenního pohybu. Snad právě proto, že vívoactive Optic umí měřit celodenní pohyb či spánek a proto, že vzhledem připomíná větší náramek, byl představen jako nejdokonalejší výrobek „vívo“ série.
Vívoactive Optic jsou navrženy jako chytré, multisportovní GPS hodinky. Umí se propojit s chytrým telefonem a zobrazovat volání, sms, emaily, počasí, ovládat hudební přehrávač a ještě mnoho dalších funkcí, mohou ale současně fungovat nezávisle na mobilním telefonu. V režimu chytrých hodinek vydrží přibližně 1 týden na jedno nabití akumulátoru. Jejich hlavní předností a důvodem, proč si tyto hodinky pořídit je vestavěný GPS přijímač a multisportovní funkce. Vívoactive Optic dokáže měřit většinu indoorových a outdoorových sportovních aktivit. Seznam nejčastěji měřených sportů by mohl vypadat přibližně takto: běh, běh na páse, jízda na kole, in-line bruslení, lyžování (běžecké i sjezdové), golf, turistika, plavání v bazénu, veslování, veslování na trenažéru, fitness trénink... Hodinky dokážou vyhodnotit řadu dalších, méně obvyklých aktivit, jako je například windsurfing nebo jízda na koni. Všecny uvedené aktivity hodinky vyhodnotí a zaznamenají a umožní přenést do tréninkového deníku Garmin Connect (v PC nebo chytrém telefonu) pro podrobnější vyhodnocení nebo sdílení s přáteli.
Hodinky vívoactive Optic jsou odolné proti vodě a snesou i souvislé plavání. Jsou vybavené novým, vysoce kvalitním dotykovým displejem s velmi rychlou a přesnou reakcí a vynikající čitelností na slunci. Hodinky jsou vybavené optickým měřením srdečního tepu na zápěstí a srdeční tep měří nejen během sportovní aktivity, ale i průběžně v rámci celého dne, včetně automatického určení klidového tepu. Naměřené hodnoty jsou tepu zaznamenávány a přenášeny do tréninkového deníku.
Vívoactive Optic se hodí pro všestranné sportovce. Svými funkcemi jsou konkurencí pro řadu dražších GPS sporttesterů. Ve své cenové kategorii nabízí unikátní funkce, jako je například přesnější, barometrické měření výšky. Díky hranatému tvaru nemusí sedět na užší zápěstí a v podobných případech je dobré hodinky předem na ruce vyzkoušet.

Zasílat novinky a akce

aktualizace mapregistrace produktu

Vámi vybrané produkty k zakoupení
0
Produkty vložené k porovnání
0
Chcete pomoci? Položte nám dotaz!