Uvedení nové verze turistické mapy Topo Czech je plánováno na únor 2015

Topo Czech PRO v.2015

Mapa Topo Czech je digitální turistická mapa, používaná v GPS navigačních přístrojích značky Garmin. Po více než roční odmlce se chystáme představit novou verzi mapy, která se v řadě vlastností liší od dosud známých verzí. První vzorky nové mapy máme již k dispozici a provádíme na nich první testování, podívejte se, jak nová mapa vypadá.

Topo Czech 2015

Uvedení nové verze mapy Topo Czech se opozdilo oproti původním plánům. Proč? Poprvé v historii je mapa Topo Czech zpracovávaná mimo území České republiky. Důvodem je použití nových technologií při výrobě mapy. Poprvé bude mapa Topo Czech ve verzi PRO představena s podporou tzv. Active Routing technologie. Technologie Active Routing umožňuje v kompatibilních GPS navigacích výpočet tras s ohledem na způsob pohybu. Navigace tak turistovi může nabídnout jinou trasu, než cyklistovi na horském kole nebo cyklistovi preferujícímu minimální výškové rozdíly. Příprava mapových podkladů pro nově použitou technologii výroby mapy vyžadovala delší čas a my doufáme, že to uživatelé navigačních přístrojů Garmin ocení.

Topo Czech PRO 2015

Společně s novou technologií výroby mapy byla v mapě aktualizována, zpřesněna a doplněna řada mapových prvků. Namátkou se tyto změny týkají silniční sítě, cyklotras, turistických tras, vodních ploch a řady dalších objektů. Změna se dotkla i grafické podoby mapy, kde došlo k úpravě mapového klíče za účelem zpřehlednění mapy. Velikost nové mapy Topo Czech PRO je přibližně 450 MB. Kromě této mapy současně plánujeme uvedení i standardní verze mapy Topo Czech, bez podpory Active Routing technologie. Velikost standardní verze mapy bude okolo 220 MB.

Uvedení nové mapy na trh je plánované po ukončení testování, a to v průběhu února 2015.

Ukázka výřezů mapy v plném rozlišení:

TopoCzech PRO 2015 TopoCzech PRO 2015 TopoCzech PRO 2015 TopoCzech PRO 2015 TopoCzech PRO 2015
Zasílat novinky a akce

aktualizace mapregistrace produktu

Vámi vybrané produkty k zakoupení
0
Produkty vložené k porovnání
0
Chcete pomoci? Položte nám dotaz!