Trend sporttesterů? GPS!

Trendem sportování jsou GPS hodinky

Mezi běžeckými sporttestery se v poslední době objevuje silný trend. Je jím GPS, který jednoduše a spolehlivě na trati určuje tempo, uběhnutou vzdálenost a je schopný zaznamenávat průběh trati ve spojení s dalšími měřenými údaji. Používání GPS sporttesterů je přitom velice jednoduché. Ke svému fungování nepotřebují ani externí čidla a ani kalibraci. Nejširší výběr a nejvíce inovací u GPS sporttesterů nabízí americká značka Garmin.

Proč sportovat s GPS?

Oproti běžným sporttesterům jsou GPS sporttestery schopné zjistit nejen jak těžce, jak daleko a jak dlouho trval váš výkon, ale především kde a kdy aktivita proběhla. Hodinky navíc díky GPS čipu nevyžadují žádnou kalibraci ani výškových hodnot, ani jakéhokoliv čidla, které by měřilo vzdálenost. Stačí jen zapnout příjem GPS signálu a vyrazit.

Univerzální záznamník sportovních aktivit

Výhodou GPS hodinek značky Garmin je, že dokáží bez potíží zaznamenat běh, jízdu na kole, pěší turistiku, ale i jízdu na lyžích či in-line bruslích. U všech aktivit zjistí se stejnou přesností rychlost, výškový profil, zdolanou vzdálenost a řadu dalších veličin. Zaznamenaná data uloží hodinky do kalendáře na tréninkový server Garmin Connect. Garmin Connect je nejen dobrým nástrojem pro vyhodnocení tréninku, ale řadě sportovců je schopen velice jednoduše splnit funkci tréninkového deníku. Každá absolvovaná aktivita je totiž zařazena do kalendáře. Několik let zpátky tak máte k dispozici nejen informaci, že jste absolvovali jízdu na kole nebo běh, ale díky GPS je k dispozici celý záznam trasy nad mapou.

Co vše GPS hodinky dokáží?

GPS sporttestery jsou k dispozici v několika cenových hladinách. Podle ceny se liší funkční výbava hodinek. Základní GPS sporttestery, s cenou od 3.500 Kč, jsou schopné při běhu poskytovat informace o tempu, zdolané vzdálenosti, čase, srdečním tepu a běh případně ručně či automaticky rodělit na kola. Jejich výhodou je skutečně velice jednoduché ovládání, které drtivá většiva běžců zvládne bez opakovaného čtení návodu. GPS sporttestery střední a vyšší cenové kategorie jsou schopné navíc nabídnout speciální funkce, mezi které patří například funkce Virtuálního tréninkového partnera, který umožňuje na trati soupeřit se svým nebo cizím dříve dosaženým výkonem. Všechny GPS sporttestery značky Garmin standardně nabízí možnost ppropojení sporttesteru s PC, vyhodnocení trati tréninku nebo závodu nad podrobnou mapou a také možnost sdílení tréninkových výsledků s přáteli.

Záznam běhu z GPS hodinek Garmin Forerunner 210

Jaký model GPS hodinek tedy vybrat?

Pokud dáváte přednost jednoduchým elektronickým přístrojům a nechcete během sportování sledovat všechny možné a nemožné statistiky, vyberte si jeden z dvojice modelů Garmin Forerunner 110 nebo Garmin Forerunner 210. Oboje dvoje hodinky splní více, než jen poskytování základních statistik. Jednoduše si hodinky můžete představit, jako velice slučný cyklopočítač, který ale funguje bez čidel a při jakékoliv sportovní aktivitě. Oboje hodinky navíc zaznamenávají měřená data do paměti a pomocí USB propojení jsou schopné data přenést do počítače. V počítači pak svými tréninky můžete jednoduše listovat jako v kalendáři. Forerunner 210 umí oproti Forerunneru 110 zapnout alarm s upozorněním na příliš vysoký/nízký srdeční tep, má možnost plánovat intervalové tréninky a umí zvolit, zda na displeji zobrazí hodnoty aktuálního/průměrného/průměru za kolo tempa nebo rychlosti. Forerunner 110 zobrazuje vždy hodnoty průměrné rychlosti nebo tempa na aktuálním intervalu. Forerunner 110, ani Forerunner 210 nenabízí funkci Virtuálního tréninkového partnera, který je schopen spustit závod proti vašemu staršímu výkonu nebo nastavenému cíli.
Oboje hodinky jsou k dispozici buď ve verzi bez snímače srdečního tepu (označení Forerunner 110 nebo Forerunner 210) nebo ve verzi se snímačem srdečního tepu (označení Forerunner 110 HR nebo Forerunner 210 HR). Pokud je v názvu obsaženo “HR Premium” znamená to, že nalení obsahuje lepší – měkký/anatomický snímač srdečního tepu.

U vyšších modelů hodinek stojí za pozornost model Forerunner 610 s ovládáním pomocí plně dotykového displeje. Jedná se funkčně o jedny z nejlepších GPS hodinek na trhu. U hodinek je k dispozici funkce Virtální tréninkový partner (na displeji probíhá závod proti virtuálnímu partnerovi, který běží konstantnim tempem nebo opakuje váš historický výkon). Hodinky umí definovat, jaké hodtoty se budou na displeji zobrazovat a jak velké budou cifry. Uživatel má tak možnost si zobrazená data na displeji plně přizpůsobit.

GPS hodinky Garmin poskytují širokou škálu informací

Nejvyšší model sporttesteru, Garmin Forerunner 910XT je určen především pro extrémní disciplíny, jako je triatlon, Ironman nebo maratonské běžecké nebo cyklistické závody. Forerunner 910XT nabízí dlouhou výdrž, až 22 hodin provozu na jedno nabití akumulátoru. Jako jediný GPS sporttester nabízí i možnost podrobného vyhodnocení plaveckých disciplín jak na otevřené vodě, tak poprvé i v krytém bazénu.

Zasílat novinky a akce

aktualizace mapregistrace produktu

Vámi vybrané produkty k zakoupení
0
Produkty vložené k porovnání
0
Chcete pomoci? Položte nám dotaz!