Kamera Garmin VIRB X poprvé v ruce

Máme k dispozici první vzorek nové akční kamery Garmin VIRB X. Podívejte se na první fotografie a dojmy, jak na nás kamera VIRB X zapůsobila. V blízké době se budeme snažit zveřejnit i některý z našich vlastních videozáznamů.

První dojem z nové kamery Garmin VIRB X? Je mnohem menší, lehčí a kompaktnější v porovnání s první generací kamer Garmin VIRB. Působí i odolnějším dojmem, Garmin zapracoval na odolnosti a bez jakéhokoliv dodtatečného pouzdra je možné kameru ponořit do 50m hloubky.

Garmin VIRB XGarmin VIRB XGarmin VIRB X

Podobně, jako u první generace kamer, i u kamery VIRB X ponechal Garmin velký ovladač, který zapíná nahrávání. Tento ovladač je jednou z velkých předností kamery VIRB X. I v případě, že máte kameru umístěnou na místě, kam běžně nevidíte (například helma), můžete bezpečně zapnout nahrávání, vypnout kameru nebo zkontrolovat stav zapnuto/vypnuto.
Vylepšený je i držák kamery. Oproti předchozí vezi má kamera ve stojánku mnohem nižší těžiště, což rozhodně přispěje lepší eliminaci vidrací a namáhání kamery vůbec.

Garmin VIRB XGarmin VIRB X

Zajímavě je řešeno i umístění datové karty a akumulátoru kamery. Oba jsou pod otvíracím krytem objektivu. Otevírací "dvířka" mají viditelně robustní těsnění a pevné zamykání, které zabezpečují kameru před vniknutím vody. Drířka, která současně kryjí objektiv, oceníte v případě nechtěného poškození kamery. Kryt objektivu se dá v takovém případě jednoduše vyměnit, podobně jako akumulátor nebo datová karta.

Garmin VIRB XGarmin VIRB X

Skutečnou "vychytávkou" jsou kontakty umístěné na boku kamery. Dovolují za provozu napájet kameru nebo dobíjet akumulátor. Celé provedení konektoru je přitom vodotěsné. Pokud pojedete na motorce, na kole nebo budete kameru používat tam, kde je možné ke kameře připojit externí zdroj napájení (například PowerBank), nemusíte mít starost o výdrž baterií. Jednoduže připojíte zdroj a kameru můžete mít nepřetržitě zapnutou nebo nahrávat video ve smyčce.

Garmin VIRB XGarmin VIRB XGarmin VIRB X

Kamera obsahuje svůj vlastní displej, na kterém je možné měnit nastavení kamery nebo sledovat využití zdroje energie nebo dostupné paměti. Kameru je navíc možné ovládat pomocí chytrého mobilního telefonu a vybraných GPS navigací nebo hodinek značky Garmin (například pomocí Oregon 600, fénix3, Edge 1000 a dalších).

Zasílat novinky a akce

aktualizace mapregistrace produktu

Vámi vybrané produkty k zakoupení
0
Produkty vložené k porovnání
0
Chcete pomoci? Položte nám dotaz!