Jak se namlouvá navigace?

Jak se namlouvá navigace?

Českého herce Otakara Brouska ml. jistě nemusíme představovat. Je známý svými rolemi a také jedinečným hlasem. Víte však, že Otakar Brousek ml. v rámci projektu Bezpečně do cíle, který podpořila pojišťovna Kooperativa propůjčil svůj hlas GPS navigaci? V rámci rozhovoru jsme se ho zeptali na několik otázek.

Předpokládám, že při svém povolání hodně cestujete. Používáte navigaci, nnebo dáváte přednost papírové mapě?

Jsem generace,která používala mapy a  atlasy. Tudíž i já jsem byl zvyklý na papírovou mapu, kupoval jsem každý rok novou. Když jsme byli s Daliborem Gondíkem v Americe, měli jsme sebou poshopitelně tištěnou podobu USA. Dnes mám v automobilu integrovanou a je to pohodlné. I když je to již starý typ, který používá CD a mluví všemi cizími jazyky,kromě češtiny, ale pro naše potřeby stačí. Musím ovšem konstatovat, že než vyjedu někam, kde to neznám, nejdříve se podívám do normální mapy. Prohlédnu si  celou trasu pěkně dopředu, udělám si v hlavě takový lehký itinerář. Pak už jedu podle navigace.

Jak se namlouvá navigace, je to těžké? Je to velký rozdíl mezi namlouvání voiceoveru pro reklamu?

Rozdíly samozřejmě jsou. Reklama má většinou jasný text, který je o nějakém produktu, tedy takzvaně má hlavu a patu. Kdežto navigace je rozkouskovaná jen na pojmy a větu potom složí program,který je v přístroji nainstalován. Takže ve studiu jsem byl nucen říkat takové kousíčky jako: odbočte na pravo, odbočte nalevo, odbočte vlevo na..., odbočte vpravo na...,všechny možné číslovky, metráže,strany, sjezdy. A to celé říkat pokudmožno tak, aby to později po složení nedrhlo jako automat v telefonu.

Za podpory pojišťovny Kooperativa jste namluvil i varovné hlášení před nebezpečnými železničními přejezdy...

To se mi na tom projektu opravdu líbí. Tato navigace může pomoci zachránit pár lidem život. Užitečná věc se tak stala ještě užitečnější.

 

Jezdíte sám bezpečně?

Snažím se jezdit bezpečně i když rád jezdím svižněji, už také proto, že mám motocykl a na tomto stroji nelze se plahočiti jak se žebřiňákem, není-liž pravda. Ale všiml jsem si, že mnozí , kteří se táhnou po silnici jako šneci (většinou jedou o deset km/h pomaleji než je dovolená rychlost) a kteří si myslí, že jedou bezpečně, udělají v zápětí víc chaosu než rychleji jedoucí jedinci. Mě většinou pomalá jízda ukolébá a pak ztrácím koncentraci a dělám chyby.

Už Vaši kolegové zaregistrovali Váš hlas v navigaci? Jaké byly ohlasy?

Zatím jsem se nesetkal s ohlasem.

Už jste se někdy ztratil?

Pochopitelně, to se stane snad každému. Nejlegračnější bylo bloudění v Americe. Jeli jsme po perfektní asfaltce, kolem bavlníková pole, která se změnila v pomerančovníky a vinice. Jedem, slunce hřeje, Harley přede, no prostě krása. A najednou silnice končí a tam značka – žlutý kosočtverec a na něm END. Bratr Gondík se smál, jelikož si asi před deseti mílemi všiml značky, že silnice bude končit, ale sám byl zvědavý jak.

Váš hlas v navigaci zní seriózně, nelákala Vás představa, jaké by to bylo, kdybyste do navigace mohl namluvit cokoliv, co Vás napadne?

No ovšemže mě to napadlo, ale pak jsem si uvědomil, že se tam opakují situace a představil jsem si, že bych těch vtipů musel namluvit mnoho a stejně bych asi řidiče nudil. Jak se říká,třikrát opakovaný vtip přestává být vtipem.

 

Na čem právě pracujete? Jaké představení byste nám doporučil?

Hraji v Divadle Na Fidlovačce a tam je spousta krásných představení. Poslední premiéru jsem měl před měsícem ve hře Shapira,velmi krásný příběh o hledání pravdy Mojzese Shapiry, který napsal v sedumdesátých letech minulého století Karol Sidon, zemský rabín. Měl jsem to štěstí, že tam hraji po boku se svým synem Ondřejem, který ztvárňuje Shapiru, dále s Eliškou Balzerovou, Martinou Randovou, Milanem Kačmarčíkem a dalšími. Nadále točím další díly v seriálu Ulice. Tudíž práce dost a ještě pěkné. No a k tomu navigace Garmin, další zkušenost, která mě bavila.

Zasílat novinky a akce

aktualizace mapregistrace produktu

Vámi vybrané produkty k zakoupení
0
Produkty vložené k porovnání
0
Chcete pomoci? Položte nám dotaz!