Garmin představil inteligentní náramek, který monitoruje pohybové aktivity

Garmin vívofit

Mezi nejnovější produkty značky Garmin se zařadil produkt s názvem vívofit. Jedná se o inteligentní elektronický náramek, který při nošení na ruce monitoruje pohybové aktivity. Na svém vlastním displeji je schopen zobrazit čas, počet kroků, spálené kalorie, nebo dokonce srdeční tep. Náramek se svému majiteli dokáže sám přizpůsobit a nastavit splnitelné cíle, kterých by se měl jeho uživatel snažit dosáhnout. Náramek tak jednoduchým způsobem dokáže přispět ke zdravějšímu a aktivnějšímu životnímu stylu. Náramek je využitelný i jako běžné hodinky, na jeden pár baterií vydrží bez nabíjení fungovat déle než 1 rok.

Podle vědeckých výzkumů je špatný životní styl hlavní příčinou nebezpečných kardiovaskulárních onemocnění. Garmin vívofit je jednoduchým zařízením, které dokáže se změnou životního stylu pomoci. Vívofit na ruce nevyžaduje žádnou péči, funguje jako hodinky, nevyžaduje pravidelné nabíjení, je odolné a současně zjišťuje a do své paměti ukládá informace o denních pohybových aktivitách svého majitele. Pokud chcete zlepšit své zdraví nebo shodit nadbytečné kilogramy, není potřeba, abyste se trápili ve fitcentru nebo se nutili k náročnému běhání, postačí k tomu běžná chůze a rozumná úprava jídelníčku. Garmin v´vofit vám poskytne informace o tom, kolik kroků denně uděláte a pomocí jednoduchých cílů se vás bude snažit motivovat k jejich zvýšení. Všechny dosažené výsledky se ukládají v paměti náramku a bezdrátově je možné je přenést do osobního deníku a v průběhu času sledovat svá zlepšení.

Mezi další vlastnosti náramku Garmin vívofit, které stojí za zmínku patří:

  • možnost měření srdečního tepu – Garmin vívofit má k dispozici ANT+ bezdrátovou technologii, pomocí které je schopen připojit bezdrátový snímač srdečního tepu (hrudní pás). Pokud uvažujete o redukci hmotnosti, nebo pokud aktivně sportujete, pomůže vám monitoring tepu lépe dosáhnout plánovaných cílů. Spalování tuků, rozvoj vytrvalosti nebo i regenerace je totiž závislá na intenzitě absolvované fyzické aktivity, která se dá nejjednodušeji měřit právě pomocí srdečního tepu.
  • odolnost proti vodě (50m) – náramek vívofit je odolný proti pponoření do vody. V dešti, ve sprše nebo i při koupání jej proto nutně nemusíte ze zápěstí sundavat a můžete jej mít na ruce 24 hodin denně.
  • monitoring spánku – Garmin vívofit je možné přepnout do nočního režimu, kdy je schopen monitorovat délku a kvalitu spánku. Během spánku zaznamená náramek důležitá data, která uloží a vyhodnotí. Podrobné vyhodnocení je opět k dispozici v osobním deníku.
  • sledování nečinnosti – podle posledních vědeckých průzkumů bylo zjistěno, že delší nečinnost je pro organizmus stejně riziková, jako kouření nebo nezdravá strava. Příkladem nečinnosti může být například několikahodinová práce v sedě u počítače. Garmin vívofit pomocí barevného indikátoru na displeji monitoruje dobu nečinnosti a svého uživatele včas upozorní na vhodný čas přestávky. Stačí pak monotńní činnost přerušit, udělat pár kroků a indikátor nečinnosti se opět vynuluje.
  • propojení s počítačem – Garmin vívofit obsahuje ANT+ a Bluetooth Smart3 bezdrátové technologie, pomocí kterých je možné náramek propojit s počítačem nebo chytrým telefonem a zaznamenaná data přenést do osobního denníku. Garmin vívofit je schopen si ve své paměti bez připojení k počítači zapamatovat více než 1 měsíc historie záznamů a tudíž nepotřebuje každodenní vyhrávání dat. Vyhrávání dat je ale díky použitým bezdrátových technologiím velmi jednoduché a může probíhat zcela automaticky při přiblížení se na vzdálenost několika metrů od počítače s nainstalovaným USB ANT+ stickem. USB ANT+ stick je součástí základního balení náramku vívofit a není potřeba jej samostatně dokupovat.
  • podpora českého jazyka – Garmin vívofit používá na svém displeji jednoduché ikony, které jsou srozumitelné ve všech světových jazycích, náramek tudíž není potřeba přepínat do češtiny nebo jiného jazyka. Osobní deník a další dokumentace je ale k dispozici plně v českém jazyce a v případě nesnází je v ČR k dispozici technická podpora, která je připravena vám kdykoliv pomoci.
  • možnost srovnání s ostatními uživateli – Garmin vívofit umožňuje nasazení náramků na skupinu uživatelů, kteří mezi sebou navzájem vidí své výsledky a současně má každý k dispozici informace, jak si vede ve srovnání s ostatními. Sdílení výsledků s přáteli nebo se spolupracovníky je jednou z účinných motivací, které mohou pomoci k trvalé změně životního stylu.

  • jednoduchá údržba či změna barvy – náramek vívofit je složen ze dvou částí – vlastní elektroniky a elestického řemínku. Elektronická část je zacvaknuta do elastického řemínku, který se dá kdykoliv jednoduše vyměnit. Řemínky jsou k dispozici v pěti barvách a dvou velikostech pro menší a větší zápěstí. Pomocí výměnných řemínků je také kdykoliv možné změnit barvu náramku. Můžete používat jeden extravagantní řemínek, který ladí s vaším sportovním oblečením a jeden decentní, který použitete v práci nebo při pohybu ve společnosti.

Cena Garmin vívofit: 3.290 Kč s DPH, dostupnost: březen 2014.

Více informací: technická specifikace, prolink na produkt v eshopu, microsite.

Zasílat novinky a akce

aktualizace mapregistrace produktu

Vámi vybrané produkty k zakoupení
0
Produkty vložené k porovnání
0
Chcete pomoci? Položte nám dotaz!