Pedály Garmin Vector jsou v prodeji, měří cyklistický výkon

Garmin Vector jsou revoluční cyklistické pedály

Americký Garmin po dlouhém čekání uvedl na trh nový, vysoce přesný cyklistický měřič výkonu, který je integrován do lehkých a odolných pedálů. Na rozdíl od běžných wattmetrů je Vector schopen měřit výkon každé nohy samostatně a dá se snadno přenést mezi více koly.

Cyklistickým trendem posledních let je vedení tréninku podle výkonové zátěže. Oproti dřívěji používanému vedení tréninku podle tepové frekvence není výkon negativně ovlivněn kolísavým psychickým nebo fyzickým stavem sportovce. Měřiče výkonu, neboli „wattmetry“, jak se zařízení pro měření výkonu nazývají, jsou obvykle integrovány do středu šlapání nebo do zadní náby kola. Nově představený měřič výkonu označený Garmin Vector, který je integrován přímo do pedálů nabízí oproti dosud používaným wattmetrům několik důležitých vlastností: rychlou montáž a demontáž, snadnou přenositelnost z kola na kolo a možnost měření a vyhodnocení výkonu cyklisty pro každou nohu samostatně.Jedná se o nejlehčí přímý cyklistický měřič výkonu, jaký byl dosud představen. Garmin Vector je vyvinut pro použití s GPS cyklocomputery Garmin Edge a sportovními GPS hodinkami Garmin Forerunner. Spojení měření wattů pro každou nohu samostatně, společně s měřením a záznamem tréninkových dat pomocí GPS tak sportovcům přináší zcela nové možnosti vyhodnocování tréninku.

Garmin Vector
Garmin Vector

Jak Vector funguje? Tento revoluční měřič výkonu měří běžnou odchylku v ose pedálu při šlapání, a to po celou dobu pohybu pedálu. Porovnáním naměřené odchylky s odchylkou kalibrovanou u výrobce je Vector schopen určit, jakou silou sportovec na pedál působí. Na základě naměřené síly a tempa pak Vector s vysokou přesností vypočítá výkon cyklisty ve wattech.

Mezi hlavní přednosti wattmetru Garmin Vector patří:

  • snadná přenositelnost mezi více koly
  • samostatně měří výkon levé a pravé nohy, efektivita šlapání tak může být přesněji analyzována a zlepšována
  • nízká hmotnost
  • standardní ANT+ bezdrátový přenos mezi pedálem a displejem cyklocomputeru, možnost použití i  jinými cyklopočítači vybavenými technologií ANT+

Pro zpětné vyhodnocení dosažených sportovních výkonů, jejich archivaci a sdílení s trenérem nebo ostatními sportovci mohou uživatelé sporttesterů Garmin zdarma využívat tréninkového serveru Garmin Connect (http://connect.garmin.com).

Garmin Vector

Doporučená maloobchodní cena wattmetru Garmin Vector je aktuálně stanovena na 39.990 Kč s DPH. Pedály jsou od začátku října 2013 k dispozici na českém trhu u specializovaných prodejců, jako je např. Sport3 Etriatlon shop.

Sporttestery Garmin, které jsou kompatibilní s pedály Vector:

Garmin Vector

Bližší technické údaje: celková hmotnost pedálu: 178 gramů, materiál těla pedálu: karbon, bezdrátová komunikace: ANT+, kompatibilita: LOOK Keo, integrovaný snímač kadence šlapání, měření: celkový výkon (Watty), poměr výkonu levá/pravá (%), kadence šlapání + další odvozené veličiny, uživatelsky výměnná baterie (CR2032) s minimální výdrží 175 hodin provozu, přesnost měření výkonu: 2-3%.

Odkazy na zahraniční weby, které již pedály Garmin Vector testovaly: DC Rainmaker’s. V České republice měl možnost jako první vyzkoušet pedály Garmin Vector cyklistický časopis 53x11. Informace o tomto testu se dočtete v čísle 5/2013. Na základě testování udělila redakce pedálům Garmin Vector hodnocení 10/10:

Garmin Vector - hodnocení časopisem 53x11

Zasílat novinky a akce

aktualizace mapregistrace produktu

Vámi vybrané produkty k zakoupení
0
Produkty vložené k porovnání
0
Chcete pomoci? Položte nám dotaz!